Akce 2020-2021

Září

Celý měsíc nám velice rychle utekl a my se snažili opakovat učivo minulých ročníků. Někdy nám to šlo dobře, někdy hůř. Postupně jsme se všichni dostali do formy a už jde vše jako po másle – většinou. J

V krásném zářijovém počasí jsme o velkých přestávkách chodili ven.

Dne 15.09.2020 u nás na škole probíhal preventivní program Youtube a youtubering. Dozvěděli jsme se o jeho výhodách a úskalích, rizicích sledování YouTube a Youtuberů, pravda a lež v prostředí online.

Ve středu 16.09.2020 k nám zavítalo 3D kino s filmem Podmořský svět. S nasazenými brýlemi jsme měli pocit, že si na rybky kolem můžeme sáhnout. Kromě toho jsme se dozvěděli mnoho zajímavého ze života pod hladinou. Záběry umožňovaly setkání s nejzáhadnějšími a nejúžasnějšími živočichy podmořského světa. Film nabízel jedinečnou inspirativní a zábavnou cestou, jak prozkoumat krásu a přírodní zázrak oceánů.

Trojrozměrné záběry trojrozměrné kamery umožňovaly dětem doslova vyplout z plátna a nechat se unášet na „vlnách“ a vstoupit přímo do děje filmu.

V Přírodovědě jsme se učili o nerostech a některé druhy jsme si ukázali. Zajímavé byly různé druhy křemene – růžový růženín, průhledný křišťál, žlutý citrín nebo záhněda. Dále jsme si prohlédli černý hematit a šungit, krásně modrý sodalit a překrásnou drúzu fialového ametystu.

V rámci výuky angličtiny nás každé pondělí navštěvuje rodilý Angličan – Miles.

Naše škola je zapojena do projektu Školní projekt - Ovoce a zelenina do škol, díky kterému jsou do škol zdarma dováženy kromě ovoce a zeleniny také neochucené mléčné výrobky, ovocné šťávy, ovocné pyré a neochucené mléko. Pro naši školu tyto závozy potravin provádí firma Ovocentrum V + V z Valašského Meziříčí. Potraviny jsou dodávány jednou za 14 dní.

Výrobky, které jsou dováženy na naši školu, jsou plně dotované a žáci na ně nic nedoplácejí. Jde o projekt Evropské unie a jeho cílem je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny a podporovat tak zdravou výživu žáků.

Říjen

V měsíci říjnu jsme se již dostali do pracovního tempa. Učiva máme letos opravdu hodně a snažíme se nic nezanedbat. Začaly nám kroužky a mimoškolní aktivity.

Ve středu 14. 10. se nám opět, dle nařízení vlády, zavřely školy kvůli šíření koronaviru.

Od pondělí 19.10. po zrušení prezenční výuky se znova setkáváme v online prostoru, tentokrát přes modul Microsoft Teams.

Listopad

Měsíc listopad nám rychle uletěl. V učivu se zdatně posouváme k pololetnímu cíli. Napsali jsme první online testy a myslím, že můžeme být spokojeni.

V matematice se učíme násobit trojciferným činitelem, sčítáme, odčítáme a dělíme už opravdu velká čísla.

V českém jazyce prohlubujeme učivo o slovních druzích, větné skladbě a samozřejmě procvičujeme psaní i, í, y, ý.

V přírodovědě bádáme nad vesmírem, naší sluneční soustavou a zákony přírody. Myslím, že jsou všechny děti spokojené.

Ve Vlastivědě žáci srovnávají a hodnotí způsob života a práce předků na našem území v minulosti a současnosti. Zhodnocuje úlohu rodu Přemyslovců v naší historii.