Základní škola

Školní akce a úspěchy žáků

Mladší žáci v okresním kole Mc Donald´s Cupu

V pátek 5. května se ve Frýdku-Místku uskutečnilo okresní kolo Mc Donald´s Cupu, do kterého z obvodního kola v Brušperku postoupil také náš mladší tým (1.-3. třídy). Kluci společně s Emilkou v bráně ve velké konkurenci už větších škol obsadili krásné 4. místo ze 6. týmů. Během turnajového dne jednou zvítězili, jednou prohráli a třikrát (s trochou smůly v závěrech všech tří zápasů) se svým soupeřem remízovali. Vítězem turnaje se stal tým ze ZŠ Třinec. Děkujeme žákům za jejich nasazení a sportovního a týmového ducha, se kterým reprezentovali naši školu. 

Úspěch na Mc Donald´s Cupu

Dne 25. dubna proběhlo v Brušperku obvodové kolo fotbalového turnaje Mc Donald´s Cup. Po mnohých vyrovnaných zápasech se naši starší žáci umístili v kategorii 4.-5. tříd na skvělém 2. místě a mladší žáci z 1.-3. tříd ve své kategorii zvítězili. Gratulujeme dětem k hezkým týmovým úspěchům, děkujeme za reprezentaci školy a držíme palce mladšímu družstvu, které postoupilo do okresního kola ve Frýdku-Místku.  

Velikonoce na Valašsku

Dne 5. 4jsme měli celodenní edukační program v Rožnově pod Radhoštěm s názvem Velikonoce na Valašsku. Od tetiček z Valašské dědiny jsme se dozvěděli, jak naši předkové Velikonoce slavili, čím barvili vajíčka, co se jedlo. Viděli jsme vynášet Mařenu, rapučáře a moc nám chutnala pučálka. Nakonec jsme si ozdobili vajíčka pomocí vosku a zkusili uplést pomlázku.

Preventivní program

V pondělí 17. 4. napříč třídami probáhal preventivní program. Přišly k nám policistky, se kterými jsme si povídali o dopravní výchově a bezpečnosti.

Holky na fotbalovém turnaji 

Dne 11. 4. se vybrané žákyně 3.-5. tříd zúčastnily dívčího fotbalového turnaje ve Frýdku-Místku. S mnohdy staršími a fotbalově zkušenějšími soupeřkami odehrály celkem 8 zápasů, z nichž se jim podařilo jednou porazit družstvo ze ZŠ Kozlovice a také hrát vyrovnaný zápas s vítězným týmem z Brušperka. Nakonec holky obsadily 5. místo z pěti zúčastněných týmů, přesto všechna děvčata zaslouží velkou pochvalu za bojovnost, sportovní chování a týmovou hru. Nejlepší hráčkou našeho týmu byla vyhlášená Sofi Šištíková z 5. třídy. V bráně nás častokrát svým klidem i umem držela Emilka Bělešová ze 3. A a velkým překvapením turnaje byla Stelinka Šištíková ze 3.B, která přestože patřila k nejmenším hráčkám, vstřelila dva góly a nebojácně se vrhala do každého souboje. Každé z děvčat však odvedlo na turnaji svůj velký kus práce – právě takový, jaký od nich tým potřeboval, za což jim chci moc poděkovat.

Pěvecká soutěž

V průběhu března ve všech třídách naší školy proběhla pěvecká soutěž. Byli vybráni nejlepší zpěváci v jednotlivých kategoriích, a ti nás dne 28. 3. 2023 jeli reprezentovat do obvodního kola, které se konalo v ZŠ Frýdek-Místek.

Za II. kategorii (2. a 3. třídy) – Adam Janečka a Tomáš Čapla (pro nemoc se neúčastnil)

Za III. kategorii (4. a 5. třída) – Soňa Čubová a Šimon Kabát

Konkurence byla vysoká. V každé kategorii soutěžilo 10-15 dětí. Všichni účastníci se velmi snažili a byli skvěle připraveni. Bohužel, jsme se ani v jedné z kategorií neumístili, ale třeba nám to výjde příště.

Moc všem účastníkům děkujeme za jejich úsilí, odvahu a volný čas.

Pyžamový den ve škole

Na úterý 28. března připravili žáci žákovského parlamentu pyžamový den. Učení v pyžamech bylo pohodlné a nikomu se naštěstí během dne nepodařilo usnout. Děkujeme Mikymu Bittnerovi z 2. třídy a Mikymu Jankovi ze 3. B za přípravu plakátků na akci. Děkujeme také Vendy Miturové z 5. třídy za osobní pozvání všech žáků. A v neposlední řadě děkujeme všem žákům i učitelům, kteří se s nadšením do dne zapojili a vytvořili ve škole nádhernou pyžamovou atmosféru.

SEDMIKVÍTEK -Výtvarná soutěž 

Dne 25.2. 2023 se uskutečnilo okresní kolo výtvarné a rukodělné činnosti v Kopřivnici, letošní téma bylo - POMOC MÁ RŮZNÉ PODOBY. Naší žáci se této souteže také zúčastnili a umístili se ve svých kategoriích na předních místech . 

Ve výtvarné činnosti se umístili tito žáci:

Kategorie B:

1. místo - Beáta D. , Veronika J.

2. místo - Karolína H.

3. místo - Tomáš Č.

Kategorie C:

1. místo - Daniela K.

2. misto - Adam Č.

Na krásném 1. a 2. místě se s kolektivní práci také umístily děti ze školní družiny z 1. třídy a děti ze 2. třídy.

Výhercům gratulujeme a všechny tyto výtvarné práce postupují do celostátního kola. Také děkujeme všem zúčastněným za pěknou reprezentaci školy. 

 

,,Hodina“ Země - večerní setkání v družince II. oddělení

V sobotu 11. 3. 2023 se děti z II. oddělení ŠD sešly v pyžamu a s baterkou v ruce ve škole. Toto večerní setkání navazovalo na povídání o změně klimatu. Děti s paní vychovatelkou si splnily daný závazek, zhasly na ,,hodinu“ všechny světla a vyzkoušely si, jak se dá zabavit POTMĚ a vlastně se tak připojit k ochraně životního prostředí.

Děti prozkoumaly školu, vyluštily rébusy a našly ztracené čepice např. Svačinkožroutovi nebo Veceflíčkovi. 😊 V tělocvičně si vyzkoušely únik z bodu A do bodu B a zvládly ,,cestičku“ v nejtemnějším zákoutí tělocvičny. Také si zahrály hru s kloboukem. K občerstvení byly nachystané jednohubky s máslem a řeřichou. Večerní setkání se zakončilo hrou ,,na schovku“ 😊 Tuto oblíbenou akci si všichni moc užili. (Tak jako loni.)

Bohužel oficiální datum této největší celosvětové kampaně na ochranu klimatu letos paní vychovatelce nevyhovovalo, proto se Hodina Země uskutečnila v náhradním termínu.

Smokeman

Ve čtvrtek 9. 3. se žáci 2. a 3. ročníků zúčastnili edukativního programu s názvem Smokeman. Dozvěděli se, z čeho je veškerá energie na Zemi, vyzkoušeli si zapálit paní učitelku, prožít několik výbuchů, napodobovali fotosyntézu. Dozvěděli se mnohé o vlastnostech plynů, paní učitelky také pomocí plynu měnily hlas. Pro některé byl novinkou také „kouř“ ze suchého ledu a horké vody.     

Recitační soutěž

V průběhu ledna ve všech třídách naší školy proběhla recitační soutěž. Byli vybráni nejlepší recitátoři v jednotlivých kategoriích a ti nás dne 21. 2. 2023 jeli reprezentovat do závěrečného kola, které se konalo v sále ZUŠ na ZŠ Brušperk. 

Za 0. kategorii (1. třídy) - Nina Urbancová, Marie Šebestová, Linda Weissmannová

Za 1. kategorii (2. a 3. třídy) - Barbora Bílková, Veronika Jelínková, Tom Čapla (pro nemoc se neúčastnil)

Za 2. kategorii (4. a 5. třída) - Agáta Prokopová, Ondřej  Kij, Jan Jelínek

V Brušperku se sešli zástupci z osmi škol  (Kozlovice, Hukvaldy, Stará Ves n. O., Staříč, Brušperk, Fryčovice, Petřvald, Krmelín). Účast byla opravdu vysoká, v každé kategorii soutěžilo cca 19 dětí a porota měla nelehkou práci. Všichni účastníci byli skvěle připraveni.

Z každé kategorii byla vyhodnocena tři nejlepší místa. V nulté a druhé kategorii jsme se bohužel neumístili, ale ...

... v 1. kategorii se na krásném 2. místě umístila Barbora Bílková.

Moc gratulujeme a zároveň všem účinkujícím děkujeme za jejich úsilí a volný čas. :-)

Planetárium

Dne 30. 1. 2023 jsme celá škola navštívili planetárium v Ostravě - Krásném Poli. Sledovali jsme program Lucie: Tajemství padajících hvězd. Mnozí z nás byli na takové akci poprvé a byli okouzleni projekcí pod kopulí planetária. 

Lyžařský kurz 2023

Navzdory panujícím okolním podmínkám si středisko na Bílé udrželo sněhovou pokrývku a žáci   1.- 5. tříd se tak mohli zúčastnit odpoledního lyžařského kurzu s názvem Lyžujeme se sluníčkem. V letošním roce bylo přihlášeno rekordních 44 dětí. Po příjezdu si žáky přebrali instruktoři a ti byli podle dovedností rozděleni do družstev. I když dopoledne pršelo a sníh mizel před očima, odpoledne už bylo víceméně hezky. Dokonce si družstvo Čuníků a Zeber vyzkoušelo sedačkovou lanovku a zajezdilo na severní straně svahu. V pátek byly již tradičně závody, které měly hojnou diváckou účast.     

Všem rodičům děkuji za super spolupráci, malým lyžařům přeji novou sněhovou nadílku a možnost si zalyžovat :)

Preventivní program Věř si!

V úterý 20. 12. se všichni žáci naší školy účastnili preventivního programu s názvem Věř si! Byl zaměřen na vybudování zdravého sebevědomí, které je potřebné k prosazení vlastního názoru bez lstivého chování a násilí. Ten, kdo si věří, nedovolí ostatním, aby ho uráželi a ponižovali.

Mikuláš

s čertem nás navštívili 5. prosince. Za koledu jsme dostali sladký kornout se sušeným ovocem.

Divadlo loutek

V pondělí 5. 12. jeli žáci 1. - 3. tříd do Divadla loutek v Ostravě. Zhlédli představení Smrt na hrušce. Pohádku režíroval Tomáš Kočko a byla tak trochu na motivy pohádky Dařbuján a Pandrhola. Písničky a tance byly inspirovány valašským folklorem.

Smokeman

Ve středu 30. 11. byli žáci 4. a 5. ročníku na edukativní show s názvem Smokeman. Pomocí vlastní vydané energie  ohřáli vodu na 100 stupňů, napodovali fotosyntézu. Dozvěděli se mnohé o plynech, např. o jejich hořlavosti, hustotě, výbušnosti či rozpínavosti, pomoci plynu měnili svůj hlas. Vyráběli kouř pomocí suchého ledu. Některým dokonce hořela ruka. :-) 

Vánoční jarmark 2022

Dne 26. 11. se ve Staříči konal vánoční jarmark. Akci pořádala obec Staříč na asfaltovém hřišti u kulturního domu. Program byl zahájen ve 14.00 a pokračoval do podvečerních hodin. 

Návštěvníci si mohli poslechnout vystoupení žáků ze základní školy Staříč a kapelu Goodwork. Ve stáncích venku i v KD byla přichystána široká nabídka výrobků a občerstvení. Jedním z nich byl i stánek s výrobky dětí z místní školy. Prodávaly v něm děti z 5. třídy se svou paní učitelkou. Stánek měl velký úspěch. Venku před pódiem stál vánoční stromeček, na který si děti mohly pověsit své ozdoby, které si předem doma vytvořily. Vyvrcholením bylo jeho rozsvícení. Vedení obce nám popřálo hezké Vánoce.

I přes nepříznivé počasí to byla skvělá předvánoční akce, která všechny naladila na přicházející svátky. Bylo milé setkat se s přáteli a známými. Děkujeme všem, co se akce účastnili a obzvlášť těm, kteří se podíleli na její organizaci.

(zprávu o akci napsali žáci 5. ročníku - Ondra Kij, Jáchym Pokluda, Šimon Kabát)

Gratulujeme všem účastníkům logické olympiády!!

Kategorie A2 (2. ročník ZŠ)

Celkem se v kategórií Kategorie A2 (2. ročník ZŠ) do soutěže zapojilo 4293 řešitelů, z toho ve Vašem kraji 490.
V následující sestavě jsou výsledky zobrazeny pouze u žáků, kteří byli mezi 75% nejlepších řešitelů základního kola. Ostatní jsou seřazeni abecedně.
 
Pořadí (škola) Pořadí (kraj) Celkové pořadí Příjmení, jméno Třída Kvantil (kraj) Kvantil (celkom)  
1.-2. 283.-314. 2624.-2915.  Štěpán P. II. 39.29 35.51  
1.-2. 283.-314. 2624.-2915.  Beáta R. 2 39.29 35.51  
3. 315.-341. 2916.-3175. Vojtěch S. 2. 33.27 29.08  
 

Přespolní běh na Kamennou

Dne 20.10 se konal 1. přespolní běh na Kamennou. Počasí nám celkem přálo a do závodu se přihlásila asi dvacítka dětí s rodiči. Jediným pravidlem závodu bylo neztratit rodiče. laugh Všichni účastníci doběhli zdárně a poměrně rychle do cíle a byli odměněni sladkou drobností . Těšíme se na další ročník v novém roce.

Kategorie A (3.-5. ročník ZŠ)

​​​​​​​Gratulujeme všem účastníkům logické olympiády!!!

Celkem se v kategórií Kategorie A (3.-5. ročník ZŠ) do soutěže zapojilo 17701 řešitelů, z toho ve Vašem kraji 2151.
V následující sestavě jsou výsledky zobrazeny pouze u žáků, kteří byli mezi 75% nejlepších řešitelů základního kola. Ostatní jsou seřazeni abecedně.

 
Pořadí (škola) Pořadí (kraj) Celkové pořadí Příjmení, jméno Třída Kvantil (kraj) Kvantil (celkom)  
1. 308.-324. 3017.-3139.  Ondřej K. 5. 85.36 82.62  
2. 418.-436. 3977.-4138.  Tom H. 4 80.20 77.08  
3. 449.-463. 4251.-4352.  Matěj K. 3.B 78.85 75.70  
4. 513.-533. 4740.-4913.  Filip P. 5. 75.73 72.74  
5. 534.-550. 4914.-5075. Jáchym P. V. 74.85 71.79  
6. 621.-646. 5745.-5940. Emílie B. 3.A 70.60 67.00  
7. 870.-896. 7836.-7986.  Jakub CH. 4 59.00 55.31  
8. 1201.-1230. 10629.-10827.  Martin H. 3.A 43.54 39.40  
9. 1231.-1270. 10828.-11057.  Barbora B. 3.B 41.91 38.19  
10. 1489.-1517. 12776.-12995. Eliška K. 4 30.17 27.21

Přátelský basketbalový zápas

V pondělí 13. června odehráli žáci 4. a 5. třídy, kteří navštěvovali během školního roku basketbalový kroužek na naší škole, svůj první zápas. Soupeřem byla děvčata z Frýdku-Místku, která trénuji na 1. základní škole a už se zápasy nějaké zkušenosti mají. Zpočátku to sice vypadalo, že budeme v zápase tahat za kratší konec, ale po krátkém poločase jsme začali skóre dotahovat. Přes veškeré úsilí staříčských dětí, holky z Frýdku své vedení udržely, a nakonec se radovaly z vítězství 43:37. Všechny děti bojovaly, daly do zápasu srdíčko i spoustu sil a zaslouží velkou pochvalu. Děkujeme všem našim basketbalistům za krásný sportovní zážitek a také rodičům, kteří nemálo pomohli atmosféře i výsledku svým fanděním a podporou.

Atletické závody v Brušperku

Dne 7. června se 19 žáků naší školy zúčastnilo atletických závodů v Brušperku. Žáci soutěžili ve třech disciplínách – běhu na 50 m, ve skoku dalekém a v hodu míčkem, přičemž kategorie byly rozděleny podle jednotlivých tříd. Všechny děti bojovaly, jak mohly, a některé si dokonce odvezly i medaili. Honzík J. a Eliška K. ze 3. třídy vyhráli ve své kategorií běh na 50 m, Eliška K. přidala ještě stříbrnou medaili ve skoku dalekém a Verunka J. z 2.A získala stříbrnou medaili v hodu míčkem. Všem dětem moc gratulujeme a děkujeme za jejich sportovní odhodlání a reprezentaci naší školy.

Výlet do Rožnova pod Radhoštěm

Ve dnech 8. a 9. 6. 2022 jsme všichni postupně navštívili Valaškou dědinu v rožnovském skanzenu. Zúčastnili jsme se výchovného programu Jak Valaši chovali včely. V chaloupkách jsme si poslechli vyprávění pana včelaře o tom, jak se dělá med, poznávali včelí královnu, medomet aj. včelařské pomůcky. Pan učitel nám ve staré škole vysvětlil, jak probíhá život v úle. V další chalupě nás čekalo opakování, medový čaj a chleba s medem. Nakonec jsme si voskem ozdobili svíčku a v dřevěné formě udělali perníček.​​​​​​​

 

Den dětí

V pátek 3. června jsme si v rámci oslavy ke Dni dětí zatančili v interaktivním programu Tančíme srdcem. Vyzkoušeli jsme si tabatu, scénický tanec a různé  sestavy. Slečna tanečnice k tanci strhla i ty, kteří tančit nechtěli. Po hodině aktivního pohybu jsme odcházeli spokojeni. 

 

 

Výlet do zábavně-vzdělávacího parku VIDA v Brně

Hezký sobotní den 21.5. 2022 strávily děti s rodiči a s zástupci školy v rámci výletu do Brna. Prostřednictvím školní akce navštívily vědeckozábavní park Vida, kde společně s rodiči mohly shlédnout interaktivní exponáty, díky kterým objevovaly, jak funguje svět kolem nás. Poutavé bylo také science show plné zajímavých pokusů nebo nebo 3D film Na křídlech ptáků. Výlet se vydařil a škola se bude těšit na další podobnou akci.

 

 

MATEMATICKÝ KLOKAN A MATEMATICKÝ CVRČEK

V březnu jsme se účastnili matematické soutěže MATEMATICKÝ KLOKAN A MATEMATICKÝ CVRČEK. Soutěžilo se ve dvou kategoriích - mladší cvrčci - 2. a 3. třída, klokani - 4. a 5. třída. 

Výsledky školního kola CVRČEK - max. počet bodů 90

1. místo   Barborka B.   2.B           69 bodů

2. místo   Emílie B.        2.A           67 bodů

3. místo    Aneta  V.       3. třída     64 bodů

 

Výsledky školního kola KLOKAN - max. počet bodů 120

1. místo  Adéla K.         5. třída      101 bodů

2. místo  Filip P.           4. třída        95  bodů

3. místo Bára K.           5. třída       93 bodů

 

McDonald´s Cup 2022

Dne 26. 4. 2022 se naši žáci účastnili okrskového kola fotbalové soutěže McDonald´s Cup, který se konal na ZŠ Brušperk. Soutěžili jsme v kategorii A (1.-3. třída ) a kategorii B (4. - 5. třída). V každé kategorii bylo celkem 6 týmů. Naši mladší žáci získali 4. místo, starší žáci 5. místo. Počasí se navzdory špatné předpovědi krásně vyvedlo. Sportovcům děkujeme za reprezentaci naší školy.

Velikonoční příběh

Ve dnech 12. a 13. dubna jsme ve všech třídách měli besedu na téma Velikonoce. Podrobněji jsme se dozvěděli o zvycích v pašijovém týdnu, o tom, jak Velikonoce vnímá křes'tanský svět a jak jej slaví lidé nevěřící.

Turnaj ve vybíjené

Dne 30. 3. 2022 žáci páté a čtvrté třídy reprezentovali naši školu ve vybíjené. Šlo o přebor okrsku povodí Ondřejnice, který se konal na ZŠ ve Fryčovicích. Je velkou škodou, že se turnaje pro nemoc nemohli účastnit naši nejlepší hráči. Přestože jsme nevyhráli, bojovali jsme jako lvi a zápasy si užili.

​​​​​​​

Filmové představení

Za odměnu k pololetnímu vysvědčení jsme jeli do kina Vlast ve Frýdku-Místku. Shlédli jsme film Králíček Petr bere do zaječích, který se nám moc líbil.

​​​​​​​

Lyžařský výcvik 2022

Ve dnech 3. - 7. ledna 2022 se zájemci z naší školy účastnili odpoledních výjezdů na Bílou, kde lyžovali pod vedením zkušených instruktorů. Zájem byl letos opravdu veliký. Děti byly po příjezdu rozděleny do družstev podle svých dovedností. Měli jsme družstvo rybiček, prasátek, zeber a kraviček. Mnozí na lyžích stáli poprvé, jiní ke konci týdne sjížděli severní svah. Na konci akce se konaly závody, vyhlášení a všem účastníkům kurzu přišel certifikát o účasti a jejich dosaženém pokroku. 

Vánoční beseda

Ve středu 15. 12. 2021 jsme měli hosta, který nám z historického pohledu přednášel o původu křesťanských Vánoc. Cestovali jsme zpět v čase, na mapě jsme hledali město Betlém, viděli jsme místo, kde se měl Ježíšek narodit a jak asi mohl vypadat. Beseda měla název Poselství Vánoc.

 

Výsledky Logické olympiády pod záštitou organizace MENSA

Vážíme si zapojení všech dobrovolníků do soutěže Logická olympiáda a doufáme, že se zúčastníte i dalších ročníků. 
 

Kategorie A1 (1. ročník ZŠ)
Celkem se v kategórií Kategorie A1 (1. ročník ZŠ) do soutěže zapojilo 2490 řešitelů, z toho ve Vašem kraji 328
V následující sestavě jsou výsledky zobrazeny pouze u žáků, kteří byli mezi 75% nejlepších řešitelů základního kola. 

Pořadí (škola) Pořadí (kraj) Celkové pořadí Příjmení, jméno Třída Kvantil (kraj) Kvantil (celkom)  
1. 119.-144. 1007.-1223. Beáta R. 1 60.21 55.26  
 

Kategorie A2 (2. ročník ZŠ)

Celkem se v kategórií Kategorie A2 (2. ročník ZŠ) do soutěže zapojilo 3117 řešitelů, z toho ve Vašem kraji 402
V následující sestavě jsou výsledky zobrazeny pouze u žáků, kteří byli mezi 75% nejlepších řešitelů základního kola. 
 
Pořadí (škola) Pořadí (kraj) Celkové pořadí Příjmení, jméno Třída Kvantil (kraj) Kvantil (celkom)  
1. 60.-95. 647.-942. Šimon P. 2.A 80.97 74.54  
2. 130.-168. 1213.-1505. Michaela H. 2.A 63.18 56.43  
3. 232.-258. 1990.-2165. Peter M. 2.A 39.30 33.38  
4. 259.-276. 2166.-2322. Tereza Š. 2.A 33.71 28.04  
 


Kategorie A (3.-5. ročník ZŠ)
Celkem se v kategórií Kategorie A (3.-5. ročník ZŠ) do soutěže zapojilo 13728 řešitelů, z toho ve Vašem kraji 1503
V následující sestavě jsou výsledky zobrazeny pouze u žáků, kteří byli mezi 75% nejlepších řešitelů základního kola. 

Pořadí (škola) Pořadí (kraj) Celkové pořadí Příjmení, jméno Třída Kvantil (kraj) Kvantil (celkom)  
1. 221.-230. 2424.-2520. Eliška H. 5 85.06 82.00  
2. 231.-239. 2521.-2587. Šimon K. 4. 84.43 81.40  
3. 818.-839. 7912.-8064. Tom H. 3. 44.94 41.82  
4. 856.-872. 8213.-8390. Filip P. 4. 42.58 39.54  
5. 956.-970. 9256.-9424. Taylor P. 4.A 35.99 31.97  
6. 971.-995. 9425.-9602. Jáchym P. 4 34.66 30.71  
 

Naše škola je vítězem okresního kola Jazykového WocaBee šampionátu!

Žáci 5. třídy získali prvenství v procvičování slovní zásoby v okresním kole soutěže a postupují do krajského kola.

V říjnu se žáci naší školy zapojili do Jazykového WocaBee šampionátu. Jedná se o třetí ročník soutěže v učení slovíček cizího jazyka, ve kterém mezi sebou soupeří studenti všech cizích jazyků od základních škol až po gymnázia, a to nejen v Česku, ale také na Slovensku.
Šampionát probíhá online v inovativní aplikaci pro učení cizích slovíček s názvem WocaBee.

Celkem se do soutěže zapojilo téměř 60 000 žáků. Žáci 5. třídy získali prvenství díky tomu, že v soutěžním období mezi 20.10. a 29.10.2021 nahráli denně v průměru až 260 bodů (tzv. WocaPoints) na žáka. Žáci v aplikaci získávají body pouze za správné odpovědi při procvičování slovíček.
Díky tomu, že podali skvělý výkon, se stali okresními WocaBee šampiony a zaslouženě postupují do krajského kola, které začíná 3.11. a končí 12.11.2021.

Gratulujeme a držíme palce, aby byli úspěšní i nadále!