Základní škola

Co se událo 2019/2020

ČERVEN

Zvládli jsme probrat učivo 2. ročníku. Opakovat a procvičovat budeme ještě ve 3. třídě. 

Všichni (a naši rodiče obzvlášť) dostali pochvalu za skvělou spolupráci a včasné odevzdávání cvičení ke kontrole. 

Brzy už snad skončí roušky...

A začnou prázdniny! Ahooooj!

KVĚTEN

Lidové pranostiky fungují. Máj - půjdeme v háj. V našem případě od 25. 5. do školy. Všichni jsme se těšili a paradoxně se nám nelíbilo, když nám paní učitelka řekla, že škola je dobrovolná.:-)

Školní děti se učily dopoledne a už nedostávaly domácí úkoly. Někteří z nás zůstali doma a pokračovali v distanční a online výuce. 

DUBEN

Více než měsíc se učíme doma s rodiči. Někteří z nás už přečetli celou knížku. :-)

BŘEZEN

Březen, za kamna vlezem. Duben, ještě tam budem. Zvláštní, jak tyto lidové pranostiky dnes nabývají jiného významu.

V pondělí 9. 3. jsme měli preventivní program o šikaně. (viz. fotogalerie)

Pak se stalo něco, co jsme nečekali. Od 11. 3. byla vládou zrušena prezenční výuka na školách.

Nezbývá, než věřit v pravdivost další pranostiky - Máj, půjdeme v háj. 

Přeji Vám všem dobrou mysl a pevné zdraví.​​​​​​​

ÚNOR

V únoru jsme se nejvíce soustředili na učení a taky na zlepšování vztahů mezi sebou. 

Dne 7. 2. jsme v rámci čtení zašli do místní knihovny. Zopakovali jsme si půjčovní řád a další z nás se chtějí přihlásit. (viz. fotogalerie)

Dne 18. 2. nás Agátka reprezentovala v okrskovém kole recitační soutěže v Brušperku.(viz. fotogalerie)

Ve čtvrtek 20. 2. jsme zájemcům připravili zdravou svačinku - rybí pomazánku s chia semínky. A pak se už jen těšili na jarní prázdniny, které přišly právě včas, protože hodně z nás mělo virózu. (viz. fotogalerie)

LEDEN

Sofie, Ondra Ki., Oliver, Agáta a Adam se ve dnech 6.- 10. 1. účastnili odpoledního lyžařského kurzu na Bílé.(viz. fotogalerie)

V pátek 24. 1. proběhlo třídní kolo recitační soutěže. Do školního kola postoupili Nikol, Adam, Agáta, Šimon a oba Ondrové.

Dne 28. 1. se ve školním kole recitační soutěže, v kategorii žáků 2. a 3. tříd, umístila Agáta a Ondra na hezkém druhém a třetím místě. Gratulujeme!

Na středu 29. 1. jsme se moc těšili, protože jsme jeli do kina Vlast na film Lví král. Pro promítání jsme jeli do školy a dostali jsme pololetní vysvědčení. :-)

PROSINEC

Ačkoliv tomu počasí moc nenasvědčovalo, celý prosinec se nesl ve vánočním duchu.

Ve čtvrtek 5. 12. nás nás navštívil svatý Mikuláš s čertem a po zazpívání koledy nás odměnili sladkým kornoutem. (viz. fotogalerie)

Škola zakoupila elektronickou učebnici matematiky a tak se nám zase o něco lépe pracuje. (viz. fotogalerie)

Ve středu 11. 12. jsme měli celoškolní výlet do skanzenu v Rožnově. Bylo krásné mrazivé dopoledne a my jsme mohli vidět, jak se kdysi žilo na dědině a jaké vánoční zvyky naši předkové dodržovali. Viděli jsme lití olova, výrobu svíček, kováře při práci, zdobení perníčků, předení nitě z ovčí vlny na kolovrátku, vyřezávání figurek a jiné. Hodně se nám líbilo ve starodávné škole. Potkali jsme čerty s Mikulášem a Lucii, které z nás ometla nemoci a všechno zlé. V poslední chaloupce jsme dostali teplý čaj a dobrý perník. (viz. fotogalerie)

Dne 16. 12. jsme shlédli adventní koncert pana Zenkla. Viděli a slyšeli jsme netradiční hudební nástroje např. famfrnoch a grumle. (viz. fotogalerie)

V úterý 17. 12. naše třída připravovala zdravou svačinku pro zájemce z jiných tříd. Jako zdravou potravinu jsme představili kurkumu a udělali jsme dobrou pomazánku s toastem. (viz. fotogalerie)

Ve čtvrtek 19.12. jsme předvedli krátké vánoční vystoupení kamarádům ve školce. Školní družina si pro nás připravila překvapení a uspořádala slavnostní vánoční tabuli ve školní jídelně.  (viz. fotogalerie)

V pátek 20. 12. jsme si povídali vánočních zvycích u nás doma, měli vánoční tombolu, celoškolní besídku a zpívali koledy. Vánoc už se zkrátka nemůžeme dočkat. :-) (viz. fotogalerie)

PF 2020 přejí druháci

LISTOPAD

V listopadu jsme měli o zábavu postaráno. Kromě učení jsme hodně vyráběli a nacvičovali na různá vystoupení.

Dne 5. 11. se někteří z nás účastnili soutěže v mluveném projevu.

Jako každý rok jsme 11. 11. slavili sv. Martina. Tentokrát se tato odpolední akce konala v kulturním domě a my jsme vystoupili s písničkou. Někteří z nás byli odměměni za umístění ve výtvarné soutěži O nejoriginálnější svatomartinské světýlko. Pak jsme rozsvítili lampiony a vyšli na nedalekou rozhlednu. Po procházce na nás čekal teplý dětský punč a cukroví.

V pátek 15. 11. jsme se v rámci projektu dozvěděli o událostech 17. listopadu.

Ve středu 20. 11. nás navštívili hasiči a řekli nám spoustu zajímavého o tom, jak se zachovat při požáru, co dělat v nebezpečných situacích a jak volat na tísňovou linku. Vše jsme si zahráli a nakonec jsme si vyzkoušeli hasičskou uniformu. (viz. fotogalerie)

21. 11. jsme jeli autobusem do loutkového divadla v Ostravě. Shlédli jsme představení Ronja, dcera loupežníka, který nás hodně zaujal  svým příběhem a efekty.

21. 11. odpoledne jsme potěšili písničkami naše seniory, kteří slavili kulatiny v místním kulturním domě.

V pátek 22. 11. pro nás třeťáci připravili zdravou banánovou svačinku. (viz. fotogalerie)

Všechno vyvrcholilo 1. adventní sobotou, 30. 11., kdy se v KD konal vánoční jarmark, na kterém páťáci prodávali i naše výrobky. Na této akci jsme, ještě před rozsvěcováním vánočního stromu, vystoupili s pásmem koled a básniček. 

Všem přejeme klidnou dobu adventní.

 

ŘÍJEN

A máme tady říjen. Ve třídě máme nový koberec, a tak i větší místo na stavění lega o přestávkách.

Moc se nám povedla podzimní výzdoba, kterou jsme dělali v pracovních činnostech a výtvarné výchově. (viz. fotogalerie)

V tělocviku jsme si zašli pouštět draky. Foukal silnější nárazový vítr a hodně jsme se snažili, abychom draky udrželi ve vzduchu. Trpělivě jsme rozplétali šňůry a pomáhali si navzájem. (viz. fotogalerie)

Dne 25. 10. jsme měli školní projekt ke vzniku ČSR. Sledovali jsme prezentaci, pracovali ve skupinkách s žáky z jiných tříd a vytvořili plakát, který jsme vystavili na školní chodbě. (viz. fotogalerie)

Taky jsme dostali zdravou mrkvovou svačinku, kterou tentokrát připravili žáci 5. třídy. (viz. fotogalerie)

V rámci literární výchovy jsme si přinesli dětské encyklopedie, ze kterých jsme se dozvěděli mnoho  zajímavého. (viz. fotogalerie)

Dne 31. 10. nás navštívili žáci z páté třídy s krátkou ukázkou Halloweenského koledování.

NA CO SE TĚŠÍM DO ŠKOLY

Vojta

"Na škole mám nejraději své kamarády. Nejvíc mě baví matematika a tělocvik. Taky se každé odpoledne těším do družiny, protože si tam můžu hrát s legem a stavět s kamarády farmu. Po škole se už moc těším na svou sestřičku a své rodiče. Méně už ale už na úkoly a ranní vstávání."

Justy

" Po prázdninách jsem se nejvíce těšila na Sofi, Oliho, Ellu a paní učitelku. V první třídě se mi nejvíce líbilo ve škole v přírodě."

Jáchym

"Konečně jsem se už naučil číst. Těšil jsem se na paní učitelku a paní vychovatelku. Rád chodím do družiny. Hodně se mi líbí ve druhé třídě."

Agáta

"... Radost mi dělal plavecký výcvik. Těšila jsem se na paní učitelku a buchtičky s krémem."

Honza P.

" Po prázdninách jsem se těšil do školy na kamarády, na paní učitelku a na to, že se naučím něco nového. Mám radost z toho, že už umím číst a přečtu si pěknou knížku. Ve škole se mi daří v matematice, která mě baví. "

Sofie

"Letní prázdniny se chýlily ke svému konci. Věděla jsem dobře, že s nimi končí i zvolněný režim dne, že nám dětem končí ponocování a pozdní ranní vstávání. Letošní prázdniny jsem si užila báječně. :-) Především jsem se těšila na svou třídní paní učitelku Adamíčkovou, protože se mi po ní stýskalo a také jsem se těšila do družiny za paní Laníkovou, se kterou si rozumíme a ráda poslouchám její příběhy ze života. A ještě jsem byla nedočkavá na kroužky a různé akce v rámci školy. Právě proto jsem neměla žádné obavy ze začátku školního roku. Ale nejvíc jsem se těšila, že ze mě bude druhák! "

Oliver

"Těšil jsem se do školy, protože v odpolední družině někdy chodíme do počítačové učebny. I like it! "

Taylor

"O prázdninách jsem se do školy trochu těšil. Nejvíc jsem se těšil na kamarády, vědecký kroužek a na tělocvik. Velmi rád také chodím do družiny."

Filip

" V první třídě jsem dostal jedničku s hvězdičkou ze psaní. To byla zatím moje nejlepší známka a měl jsem z ní velkou radost. Po prázdninách jsem se nejvíc těšil na kamaráda Adama. A co se mi nejvíce povedlo? V pracovních činnostech jsem vyrobil krásnou loď." 

ZÁŘÍ

Po prázdninách jsme se všichni odpočatí těšili na setkání s kamarády. Vyprávěli jsme si, kde jsme všude byli, které země jsme navštívili. Začali jsme si znovu zvykat na školní režim, tentokrát bez zvonění. Uvidíme, jestli nám půjde hlídat si hodiny a nakládat s časem. Když se zapomeneme, paní učitelka nás nažene do školních lavic.

Líbí se nám, že za pěkného počasí můžeme chodit o velké přestávce ven.

Každé pondělí máme novinku- zájemci mohou chodit do klubu angličtiny s rodilou mluvčí. Jmenuje se Anita a pochází z Indie. Důležitým je pro nás Taylor, který ochotně překládá do čestiny, když něčemu nerozumíme. :-)

Sofie a Oliver reprezentovali naši školu v přespolním běhu ve Fryčovicích. Sofie vybojovala krásné 3. místo ve své kategorii. Velká gratulace!

V pondělí 30. 9. nám prvňáčci připravili zdravou svačinku- pomazánku z avokáda, toast a kaktusový džus. Mexická pochoutka nám moc chutnala. (viz. fotogalerie)