Akce 2021-2022

LEDEN

Ve dnech 3. - 7. ledna 2022 se Sofie, Adam, Oliver, Ondra a Filip z naší třídy účastnili odpoledních výjezdů na Bílou, kde lyžovali pod vedením zkušených instruktorů. Po příjezdu byli rozděleni do družstev podle svých dovedností. Měli jsme družstvo prasátek a  zeber. Lyžování jim šlo a na konci týdne sjížděli severní svah.Na konci akce se konaly závody, vyhlášení a všem účastníkům kurzu přišel certifikát o účasti a jejich dosaženém pokroku. Fotky najdete v galerii naší třídy nebo v sekci Školní akce a úspěchy žáků.

PROSINEC

V pondělí 6. prosince nám  Mikuláš poslal nadílku a za koledu jsme dostali sladkou odměnu.

Hodně jsme procvičovali probrané učivo, hlavně písemné dělení jednociferným dělitelem.

Ve středu 15. 12. jsme měli hosta, který nám z historického pohledu přednášel o původu křesťanských Vánoc. Cestovali jsme zpět v čase, na mapě jsme hledali město Betlém, viděli jsme místo, kde se měl Ježíšek narodit a jak asi mohl vypadat. Beseda měla název Poselství Vánoc.

Nejvíce jsme se těšili na poslední školní den v tomto kalendářním roce, na vánoční besídku. Měli jsme zdravou svačinku - poznávali a ochutnávali jsme různé druhy méně známých ořechů. Poslouchali jsme vánoční skladby A. Michny z Otradovic a J. J. Ryby. Zpívali jsme koledy, povídali si o vánočních zvycích. U stromečku jsme měli cukroví i tombolu. Shlédli jsme krátký film Past na Ježíška a hráli deskové hry.

LISTOPAD

V úterý 9. listopadu se k nám přišly podívat zaměstnankyně hospicu Strom života, aby nás seznámily o tom, jak to v takovém zařízení chodí. Mohli jsme si vyzkoušet různé zdravotní pomůcky.

Dne 11. 11. se ve škole konala akce ke sv. Martinovi. My jsme se třídou 2.A secvičili krátké vystoupení, zpívaly i děti ze školky a z jiných tříd. Lidé se mohli podívat, jak jsme výtvarně ztvárnili sv. Martina. Potom se průvod účastníků se světýlky vydal na okružní trasu Staříčem. Když jsme došli zpět na školní zahradu, čekal nás teplý punč a dobroty. Bylo to hezké setkání.

Druhá polovina listopadu moc veselá nebyla. Někteří z nás se dostali do karantény, jiní do izolace. Měli jsme distanční, prezenční i hybridní výuku.  Kvůli covidu byla zrušena výuka plavání a vánoční jarmark, na který jsme trénovali koledy a vyráběli dárky. Začal normální tělocvik v tělocvičně a změnil se nám rozvrh hodin.

Těšíme se na Vánoce.

ŘÍJEN

- měsíc, na který jsme se moc těšili. A to proto, že jsme po dlouhé době vyjeli na školu v přírodě. Ta se konala na horské chatě Liptov na Ostravici ve dnech 4. - 8. 10. 2021.

Měli jsme chatu s krásným výhledem na Ondřejník a do údolí řeky Ostravice. Bydleli jsme na pokojích po čtyřech a místní strava nám moc chutnala.

Čas jsme trávili převážně venku. Za slunečného počasí jsme šli na procházku na hráz přehrady Šance. Ani zataženo nás nezastavilo od úmyslu "pustit korunu" v obchůdku na Ostravici, podívat se na dřevěné sochy a dojít v dešti přes les zpět na chatu. Vyráběli jsme obrázky s dřevěnými rámečky, vyzkoušeli chůzi po slackline, hráli hry v přírodě i s míčem, poznávali les, zvířata a dovídali se o ekologii. (viz. fotogalerie)

Večer jsme psali pohlednice domů, hráli deskové hry, soutěžili, shlédli film, předváděli vystoupení jednotlivých pokojů a tančili v rytmu disca. :-)

Ještě před odjezdem na školu v přírodě se někteří z nás zúčastnili Logické olympiády pod záštitou organizace Mensa, kategorie pro 3. - 5. ročník. Byli to Venda, Filip, Taylor, Šimon a Jáchym. Všichni si zaslouží pochvalu za účast. Výsledky uveřejníme po výsledních kategorií 1. a 2. ročníku.

Třídy kolem nás padají do karantény, my odoláváme, chodíme plavat, děláme zdravé svačinky. V projektové hodině se dovídáme o událostech 28. října. (viz. fotogalerie)

Covidová čísla v kraji stoupají a my jsme rádi, že před sebou máme pět dní podzimních prázdnin.

ZÁŘÍ

Už jsme čtvrťáci. V tomto školním roce tak nějak všichni doufáme v to, že nezavřou školy a nebude dlouhodobá distanční výuka.

Každý pátek máme plavání na bazéně v Brušperku a vypadá to, že budeme plavat celé pololetí. Nevadí, vodu máme rádi, bazény byly dlouho zavřené, tak jej alespoň užijeme.

Ve výuce opakujeme učivo 3. ročníku. Přibyly nám nové předměty - vlastivěda, přírodověda a ICT. Taky nás učí nové paní učitelky.

V rámci přírodovědy/pracovních činností jsme si udělali zdravou svačinku. (viz. fotogalerie). V třídnické hodině jsme se dozvěděli informace o bezpečném chování na internetu prostřednictvím společenské hry. (viz. foto).

Moc se těšíme na školu v přírodě!