Akce 2020-2021

ČERVEN

1. června jsme oslavili den dětí. Všichni žáci naší školy byli rozděleni do skupin a na několika venkovních stanovištích plnili různé úkoly, za jejichž splnění získali indicii. Na konci trasy vyluštili slovo a dostali odměnu. Počasí bylo krásné a děti spokojené :-) (Viz. Fotogalerie)

Když počasí dovolí, chodíme na procházky, na dětské hřiště nebo školní zahradu, kde hrajeme hry nebo si čteme. (Viz. Fotogalerie)

KVĚTEN

V polovině května jsme začali chodit do školy opět každý den.

A hned 26. května nás čekala první školní akce tohoto roku - Dravci. Děti se dověděly spoustu zajímavých informací o různých ptácích a některé z nich si mohly i pohladit. (Viz. Fotogalerie)

DUBEN

19. dubna se naše třída po 4 měsících vrátila zpět do školních lavic. Domluvili jsme se, že si tento den oblečeme co nejbarevnější oblečení, abychom tento den oslavili :-) (Viz. Fotogalerie)

Hned první den jsme si rozdali lednové vysvědčení, slovní hodnocení a pochvaly. Učíme se zatím rotačně - 1 týden ve škole, 1 týden doma.

Když počasí dovolí, chodíme ven, rádi si čteme knihy v dílnách čtení, hrajeme si o přestávkách, povídáme si. (Viz. Fotogalerie)

BŘEZEN

Hned první týden v březnu jsme si užili jarní prázdniny a odpočinuli si od počítačů.

Pak už jsme se vrhli opět do práce, povídali jsme si o tom, že už se všichni těšíme zpět do školy a taky jsme se zúčastnili matematické soutěže Klokánek.

Na konci měsíce jsme si vyrobili velikonoční zajíčky, abychom si doma udělali pěknou velikonoční výzdobu. (Viz. Fotogalerie)

LEDEN A ÚNOR

Bohužel, koronavirová situace se nezlepšila, a tak jsme se během ledna i února vzdělávali opět z domu prostřednictvím počítačů.

Na předávání vysvědčení a slovního hodnocení si musíme počkat...

PROSINEC

Konečně jsme se vrátili zpět do naší třídy! :-)

Pravidelně chodíme ven na procházky po okolí.

4. 12. nás navštívil Mikuláš s čertem a andělem. Protože jsme nezlobili (nebo jen málo), dostal každý z nás kornout s dobrotami.

Ozdobili jsme si stromeček, vyráběli další ozdoby, poslouchali koledy. Už se všichni těšíme na Vánoce! :-)

LISTOPAD

V listopadu se Bára a Anička zúčastnily literární soutěže. Na základě úryvku z knihy vypracovaly komiks. Šlo o projekt Setkání s knihou, který pořádá ZŠ Fryčovice spolu s některými okolními školami.

Pokračujeme v distanční výuce.

ŘÍJEN

V tomto měsíci pokračujeme v plaveckém kurzu na bazéně v Brušperku.

14. 10. opět došlo k uzavření škol, a tak se potkáváme a učíme prostřednictvím Microsoft Teams.

ZÁŘÍ

Začala škola a my se konečně shledali v plném počtu.

Hned v prvním školním týdnu jsme v rámci hodin TV začali jezdit na plavání do Brušperku. Tyto lekce jsou náhradou za minulý školní rok. (Viz. Fotogalerie)

Občas jsme využili pěkného počasí a vyrazili na procházku. (Viz. Fotogalerie)

15. 9. jsme shlédli preventivní program na téma Youtube a youtubering a o den později 3D kino. V něm jsme zavítali do hlubin oceánu a viděli pozoruhodná zvířata, která zde žijí. (Viz. Fotogalerie)

Každé pondělí v hodinách AJ děti učí rodilý mluvčí z Anglie.