Co se událo 2022/2023

Leden

Starý rok se překulil do nového a odstartoval celou řadu akcí. Hned v prvním týdnu se konal lyžařský výcvik na Bílé. Sněhu na lyžování bylo v areálu dostatek, některé děti stály na lyžích poprvé, jiné se zdokonalovaly. Všichni si výjezdy na svah báječně užili.

Hned v následujícím týdnu jsme zahájili s prvňáčky plavecký výcvik v Brušperku. Absolvovali jsme v lednu celkem 4 lekce. Je až neuvěřitelné, jaký pokrok udělali naši plavci během čtyř týdnů. Nikdo se vody nebojí, všichni se do bazénu těší. Na poslední lekci mají slíbený dokonce tobogán.

V lednu jsme si také užili návštěvu místní knihovny. Paní knihovnice četla dětem příběhy a také měla nachystané hry a rébusy. Vůbec se nám z knihovny nechtělo domů. Mohli jsme nakouknout do různých knížek. A že jich v knihovně je. Už se těšíme na další návštěvu v druhém pololetí.

V posledním týdnu, den před prvním vysvědčením, jsme jeli na výlet do ostravského planetária. Sledovali jsme tam zimní noční oblohu a také některé vesmírné objekty. Nakonec jsme se ve filmu dozvěděli, co jsou padající hvězdy.

Poslední lednový den byl vůbec moc napínavý. Celý předešlý týden se děti pilně připravovaly na recitační soutěž, jejíž školní kolo se v tento den uskutečnilo. Sešli jsme se obě první třídy dohromady a nejšikovnější děti soutěžily v recitaci básně. Tu si mohly vybrat samy. Z naší třídy se ze všech prvňáků na 1. místě umístila Maruška Šebestová a na 3. místě Linda Weissmannová. Moc jim gratulujeme a budeme jim držet palce, až budou naši školu reprezentovat v oblastním kole v Brušperku.

A poslední hodinu zazvonil zvonek v tomto pololetí naposled a všichni se netrpělivě hemžili v lavicích plni očekávání na své první vysvědčení. Bylo to velice napínavé. Všichni jsme hledali, kam ho asi paní učitelka schovala. Že by si skutečně nemohla vzpomenout? Dobře to dopadlo, po intenzivní pátrací akci ve všech zákoutích třídy se složka s důležitými dokumenty našla zcela nečekaně v šuplíku učitelčina stolu. Nebudeme čtenáře dlouho napínat, všechny děti dostaly samé jedničky. Lépe to tedy dopadnout nemohlo. :-) Chvála zazněla do všech třiceti oušek a všech patnáct dětských obličejů zářilo v blaženém úsměvu.

Všem dětem přejeme do dalšího pololetí, ať se jim ve škole stále líbí a jejich snaha nechť je na konci roku opět oceněna samými jedničkami!

Prosinec

Zkraje měsíce nás čekal den plný zážitků. Psalo se 5.12. a my jsme jeli na divadelní představení do ostravského Divadla loutek! Pochopitelně jsme se na to náležitě vystrojili. Všem to moc slušelo. Proto jsme si po návratu z divadla udělali společnou fotografii u vánočního stromečku, který stál přímo vedle naší třídy. Ale tím to ještě neskončilo. Sotva jsme dosedli do lavic, navšítívili nás Mikuláš s čertem. Na některých dětských obličejích byla vidět malá známka strachu, přece jen každý občas trochu zazlobíme. Dopadlo to však výborně. Zazpívali jsme písničku a dostali jsme výborné mlsání.

Prosinec nám ve třídě nepřál zdravotně. Proháněly se nám tady bacily a tak nás do školy chodilo málo. Přesto jsme to nevzdali a urputně jsme bojovali s novými písmeny a Písankou. V matematice nebojujeme, tou prozatím klidně proplouváme. Dokonce jsme v hudební výchově tančili v párech! Bylo nás tady malinko, tak jsme se vešli všichni na "parket".

Poslední školní den jsme si užili vánoční besídku. Už se ale vážně nemůžeme toho Ježíška dočkat!

Listopad

Hned na začátku listopadu jsme si užili tematický den, který se vztahoval k svátku svatého Huberta. Vyzkoušeli jsme si práci ve skupinách, soutěžili jsme také ve sportovních disciplínách jako je hod šipkou či hod na cíl. Všichni jsme se poté moc těšili na večerní lampiónový průvod.

Naučili jsme se spoustu nových písmenek, umíme přečíst slabiky a také hodně slov. Čteme první obrázkové věty. Hodně slov také umíme napsat velkým tiskacím písmem. V matematice počítáme jak draci. :-)

Ke konci listopadu jsme vyráběli ozdoby na vánoční jarmark, který se konal 26.11. Měli jsme velkou radost, že se naše výrobky líbily. V ten večer se také rozsvítil ve Staříči krásný vánoční strom. Už se moc těšíme na Vánoce.

Říjen

První říjnový týden se děti prvních tříd učily společně. Důvodem byla stáž paní učitelky ve Velké Británii, kde pozorovala, jak si vedou děti při výuce v jiné zemi. Od druhého týdne už vše klapalo ve starých kolejích. Naučili jsme se mnoho nového a využívali krásného počasí k venkovním vycházkám, při kterých jsme pozorovali změny v podzimním ročním období.

V tomto měsíci jsme slavili Den vzniku samostatného československého státu. Seznámili jsme se se státními symboly České republiky a vysvětlili si význam tohoto státního svátku.

Následovaly podzimní prázdniny a 31.10. Halloween. V tento den děti mohly přijít do školy v kostýmu. Hemžilo se to tady čaroději a čarodějnicemi.

Září

Zahájení školní docházky je pro každého z nás velká událost. 1. září jsme se společně sešli, abychom vykročili na cestu dalšího životního poznání. Být školákem není jednoduchá věc.

A tak se děti začaly učit, jak se stát opravdovým školákem. Už se naučily spoustu dovedností. Ví, jak to ve škole chodí, umí si nachystat potřebné věci, režim školní práce i zábavy jim není cizí.

V září jsme využili krásných dní a zkoumali okolí školy i krásy zdejší přírody. Děti se naučily číst první písmena a slabiky, v matematice začaly sčítat první příklady.

Všichni se těšíme na další společné aktivity. :-)