Září

"Páťáci" se v září přivítali na naší škole již naposledy. S poprázdninovým šokem se poprali statečně! Nejen učení, ale také různé akce a aktivity dětem v 5. třídě zpříjemnily zářijové dny. Zúčastnili jsme se drakiády, kde jsme se mohli předvést s krásnými a velkými draky.

Zdokonalujeme se v matematice a občas zkoušíme úplně nové aktivity, jako byla "Pohádka z cukřenky". Stihli jsme zrealizovat třídní projekt nazvaný Podnebné pásy, díky němuž jsme se dozvěděli plno nových informací o živočiších a rostlinách nacházejících se v daných oblastech na naší planetě. Při skupinové práci na projektu jsme všichni přidali svou ruku k dílu a pozoruhodné výsledky jsme si prezentovali před celou třídou.

Říjen

Měsíc říjen byl pro žáky páté třídy nabitý akcemi. Dozvěděli se nové a zajímavé informace v oblasti kyberšikany. Také oprášili vědomosti či nabyli nové při besedě s panem policistou.

V rámci vybírání si škol k přestupu na 2. stupeň, byli žáci 5. ročníku navštívit naše "sousedy" ZŠ Fryčovice. Učitelé i žáci na ZŠ Fryčovice měli pro naše žáky připravený moc pěkný den plný různorodých aktivit s možností prohlédnout si celou školu.

Koncem října děti vzpomínali na 100. výročí vzniku Československa, kdy zanesli kytičky k pomníkům ve Staříči.

"Páťáci" nezapomněli ani na poslední říjnový den, kdy se slaví v anglicky mluvících zemích Halloween a patřičně se pro tento den vystrojili. Celý den se učili v tomto tématu a někteří žáci překvapili a udělali celé třídě radost "halloweenskou" dobrůtkou v podobě buchty či sušenek.

Listopad

Ani v listopadu jsme neusli na vavřínech a pořádně jsme si mákli, a to hlavně v matematice. Dělení dvojciferným dělitelem nám sice dalo zabrat, ale to neznamená, že jsme si i přesto neužili plno zajímavých zážitků.  Hned na začátku měsíce jsme si procvičili angličtinu, díky anglickému divadlu "Silly bear" v Národním domě ve Frýdku - Místku. Také jsme se zúčastnili  Dne pokusů na 4. ZŠ ve Frýdku - Místku. Zde jsme si mohli vyzkoušet pokusy v různých předmětech, ke kterým bychom se dostali až na 2. stupni. Nejvíce nás nadchla místnost chemie a přírodovědy. V polovině listopadu jsme přivítali na naší škole divadlo z Košatky, které nám ztvárnilo hru Princezna Koloběžka. Ke konci měsíce jsme se vydali do Světa techniky v Dolní oblasti Vítkovic. Zde na nás čekal vzdělávací program Robot Ozobot, který nás všechny nadchl. Načasování programu bylo trochu nešťastné, protože teď si polovina děti přeje mini robůtka na Vánoce:-). 1. prosince jsme se účastnili vánočního jarmarku ve Staříči, kde jsme prvně ucítili vůní nadcházejících Vánoc. Prodávali jsme výrobky, které tvořily děti Základní školy Staříč a moc se nám dařilo. Teď už se těšíme na Vánoce a zážitky v novém roce.

Prosinec

Tento měsíc se již nesl v rytmu Vánoc. 6. prosince nám dal zabrat Mikuláš s čertem. Zlobivci dostali pořádně vyhubováno a čekal je také výprask koštětem. Hodní si zasloužili pochvalu a nakonec všichni dostali za krásnou písničku odměny v podobě ovoce a malých sladkostí. V polovině měsíce jsme se sešli v naší třídě, abychom si popovídali na téma 'šikana'. Tvořili jsme také projekt 'Cestovní kancelář!, který se vázal k probraným tématům vlastivědy. Děti si ve skupinkách vybraly stát, o kterém se snažily zjistit zajímavé informace, vystřihovaly obrázky z katalogů a vymýšlely názvy hotelů. Výsledným produktem je tak katalog naši třídní cestovní kanceláře "K moři za pár kaček...". Týden před Vánocemi jsme si zpříjemnili soutěžením v přírodovědě a matematice. Sešli jsme se se čtvrtou třídou a snažili se ze sebe vydat to nej. 20.prosince jsme vystoupili ve školce s vánoční písní Janka Ledeckého - Sliby se maj plnit o Vánocích a básní Jana Nerudy - Vánoční romance. V pátek jsme si rozdali dárečky, zazpívali koledy a spěchali domů, natěšení na přicházející vánoční svátky.