Říjen

V měsíci říjnu jsme se již dostali do pracovního tempa. Učiva máme letos opravdu hodně a snažíme se nic nezanedbat. Začaly nám všechny kroužky a mimoškolní aktivity. Děti se zapojily do různých projektů a akcí.

Byli jsme společně s prvňáčky  pouštět draky. Tentokrát se pouštění  stalo tragickým pro některé draky a popravdě jsme se strachovali i o některé prvňáčky, aby nám neodletěli. Vitr nečekaně zesílil a měli jsme co dělat, abychom draky dostali k zemi. Nicméně jsme si to užili a snad se vítr příští rok umoudří.

S dětmi jsme tento měsíc nachystali zdravou svačinku. Zaměřili jsme se na mrkev a její použití v kuchyni. Nachystali jsme mrkvový salát, mrkvové kuličky, mrkvánky a mrkvovou pomazánku.Vše bylo výborné.  Děkuji všem rodičům za spolupráci při této akci.

S dětmi jsme si v rámci čtení udělali dvě čtenářské dílny, kde jsme zjistili, že můžeme krásně porozumět třeba i těžké básničce.

Někteří žáci se zapojili do projektu literární kavárny. Představili rodičům a dětem své knihy a přečetli malý úryvek. Bylo to velice pěkné odpoledne a děti za to velice chválím.

Září

Celý měsíc nám velice rychle utekl a my se snažili opakovat učivo minulých ročníků. Někdy nám to šlo dobře, někdy hůř. Postupně jsme se všichni dostali do formy a už jde vše jako po másle laugh - většinou.

Využili jsme hezkého počasí a mnoho tělocviků jsme trávili na venkovním hřišti.

Na konci září jsme se jako škola zúčastnili přespolního běhu ve Fryčovicích a získali jsme dvě stříbrné a dvě bronzové medaile.

Byli jsme na návštěvě u Grószů a moc děkujeme za krásný zážitek u koní.

S dětmi pomalu tvoříme první číslo školního časopisu. Snad se nám to povede a budeme mít své čtenáře wink.

Koně