Akce 2021-2022

LISTOPAD

9. listopadu nás zaměstnankyně hospicu Strom života seznámila s tím, jak to v takovém zařízení chodí. Děti si mohly vyzkoušet různé zdravotní pomůcky.

11. listopadu se konal svatomartinský průvod. Nejdříve žáci školy vystoupili s básničkami a písničkami, rodiče si mohli prohlédnout svatomartinské výtvory dětí. Hned po setmění jsme se se světýlky vydali na krátkou procházku obcí. Po návratu zpět ke škole jsme se mohli zahřát u skvělého punče a ochutnat svatomartinské i jiné dobroty.

V tomto měsíci skončila výuka plavání, a tak se děti po dlouhé době dostaly opět do tělocvičny, na kterou už se moc těšily!

Na konci měsíce jsme si připravili skvělé a zdravé zimní smoothie.

ŘÍJEN

Na začátku října jsme po delší době vyrazili na školu v přírodě a moc se těšili na to, co zažijeme. Ubytovali jsme se na horské chatě Liptov na Ostravici. Ze začátku nám počasí přálo. Vyrazili jsme na procházku na hráz přehrady Šance. A i když občas zapršelo, na pokojích jsme nezůstali. Šli jsme se podívat na dřevěné sochy. S animátory hrály děti různé hry nebo zdobily dřevěné rámečky, do kterých si mohly dát fotky, které na památku dostaly. Večer hrály deskové hry, psaly pohlednici domů, dívaly se na film, tančily na diskotéce nebo předváděly vystoupení, které si předem připravily. Jídlo bylo taky moc výborné, a tak se vše povedlo na jedničku. Přesto už jsme se všichni těšili domů :-)

Do Logické olympiády se z naší třídy zapojila Eliška H., která se v celém kraji umístila na krásném 221.-230.místě (z 1 503 řešitelů). Gratulujeme!

Bohužel, i v tomto měsíci jsme skončili na pár dní v karanténě.

ZÁŘÍ

Prázdniny utekly jako voda a začal náš poslední společný rok na této škole.

V prvním zářijovém týdnu jsme rádi chodili na procházky k rybníku, kde si děti nejraději hrály na schovávanou. Také jsme navštívili školní knihovnu, která se přemístila do přízemí bytového domu pro seniory. Vybrali jsme knihy do naší třídní knihovny a některé děti si půjčily knihy domů.

Bohužel jsme hned v dalším týdnu skončili na 14 dní v karanténě a učili se online. Všichni jsme se těšili zpět do školy. Pokračovali jsme v opakování učiva 4. třídy.

Z projektu Ovoce a zelenina do škol nám tentokrát mimo jiné dovezli i ředkvičky. Využili jsme toho a připravili si skvělou ředkvičkovou pomazánku s vejci. Na to, jak dětem chutnala, se můžete podívat ve Fotogalerii.

V tomto měsíci jsme také začali jezdit na plavecký výcvik do Brušperku, protože jsme jej v minulém školním roce z důvodu uzavření bazénu nedokončili.