Akce

V měsíci září jsme toho stihli opravdu hodně. Začali jsme pomalu opakovat učivo minulých ročníků, v krásném zářijovém počasí jsme ještě často chodili ven.

Ve vlastivědě jsme cestovali po naší republice v třídním projektu- ,,Cestujeme po ČR´´

Navštívili jsme dopravní hřiště, kde nás seznámili s křižovatkami a značkami na cestách. Děti jezdily na kolech a koloběžkách.

Každé pondělí si s dětmi vykládáme o zážitcích z víkendu.

Poslední zářijový týden jsme měli ve škole drakiádu. Bylo skvělé větrné počasí a draci nám létali hodně vysoko.

V říjnu se nám opět práce daří. Ve třídě máme příjemnou atmosféru, užíváme si i legraci. Udělali jsme si krásný projekt o lidových pohádkách.  Měli jsme soutěž v hláskování (AJ), kde se náš

kamarád Vojta Plaček umístil na výborném  2. místě.

Také nás přišli navštívit odborníci na kyberšikanu a s dětmi na toto téma diskutovali. V závěru měsíce jsme měli ještě přednášku s policistou, který děti seznámil s prostředím , ve kterém pracuje,

hovořil o možných nástrahách a varoval před nimi.

NEJBLIŽŠÍ AKCE

7.11. výtvarná soutěž - Nejoriginálnější Svatý Martin

8.11. Svatomartinský průvod (17 hod. sraz na školním dvoře) - pečeme rohlíčky a pečivo, učíme se básničku

8.11. Jedeme do divadla ( s sebou do školy pouzdro , PS - ČJ, M, svačina, čip)

20.11. Mluvený projev - pohádka, povídka, příběh na 1-2 minuty- témata děti obdržely

27. 11. Mluvený projev - školní kolo

29. 11. Jedeme do Ostravy- DOV, příjezd kolem 13. hod. S sebou přezuvky, pouzdro, svačinu, pití , žák. knížku, čip.

V měsíci listopadu jsme se opět činili. Měli jsme spoustu krásných akcí. Ve škole prběhl Svatomartinský průvod a hned po něm se vyhodnotila výtvarná soutěž. Měli jsme také soutěž v mluveném projevu, kde si deti vymýšlely krásné příběhy.

Jednou jsme do divadla jeli my, podruhé divadlo přijelo za námi.

A asi nejvíce se nám líbilo na návštěvě DOV, kde si děti zahrály na antropology a poté jsme si mohli prohlédnout expozice areálu U6.

V učení nám to jde jako po másle. smiley angel

V měsíci prosinci jsme se už pomaličku těšili na Vánoce a také jsme se na ně připravovali.  Vyráběli jsme výrobky na jarmark, zpívali jsme koledy, učili se básničky.

Učení jsme si zpestřili matematickým maratonem, soutěží ve všeobecných znalostech a společně s 5. třídou jsme vyzkoušeli naše znalosti z Hejného matematiky.

Přišel za námi Mikuláš a kupodivu všem donesl něco dobrého. Pod stromečkem jsme našli veliké LEGO!! Asi jsme opravdu hodní. laugh

Ve škole nás to baví a jde nám vše podle plánu. Těšíme se na nový rok a jsme zvědaví , co nám pěkného donese.

Leden 2019

V týdnu od 7. -11.1. nebudou  kroužky z důvodu konání lyžařského výcviku. Vyučování končí celý týden

po 4. vyučovací hodině.

21.1. třídní kolo - RECITACE- děti si vyberou básničku a budou recitovat. (povinné)