Akce

V měsíci září jsme toho stihli opravdu hodně. Začali jsme pomalu opakovat učivo minulých ročníků, v krásném zářijovém počasí jsme ještě často chodili ven.

Ve vlastivědě jsme cestovali po naší republice v třídním projektu- ,,Cestujeme po ČR´´

Navštívili jsme dopravní hřiště, kde nás seznámili s křižovatkami a značkami na cestách. Děti jezdily na kolech a koloběžkách.

Každé pondělí si s dětmi vykládáme o zážitcích z víkendu.

Poslední zářijový týden jsme měli ve škole drakiádu. Bylo skvělé větrné počasí a draci nám létali hodně vysoko.

V říjnu se nám opět práce daří. Ve třídě máme příjemnou atmosféru, užíváme si i legraci. Udělali jsme si krásný projekt o lidových pohádkách.  Měli jsme soutěž v hláskování (AJ), kde se náš

kamarád Vojta Plaček umístil na výborném  2. místě.

Také nás přišli navštívit odborníci na kyberšikanu a s dětmi na toto téma diskutovali. V závěru měsíce jsme měli ještě přednášku s policistou, který děti seznámil s prostředím , ve kterém pracuje,

hovořil o možných nástrahách a varoval před nimi.

NEJBLIŽŠÍ AKCE

7.11. výtvarná soutěž - Nejoriginálnější Svatý Martin

8.11. Svatomartinský průvod (17 hod. sraz na školním dvoře) - pečeme rohlíčky a pečivo, učíme se básničku

8.11. Jedeme do divadla ( s sebou do školy pouzdro , PS - ČJ, M, svačina, čip)

20.11. Mluvený projev - pohádka, povídka, příběh na 1-2 minuty- témata děti obdržely

27. 11. Mluvený projev - školní kolo

29. 11. Jedeme do Ostravy- DOV, příjezd kolem 13. hod. S sebou přezuvky, pouzdro, svačinu, pití , žák. knížku, čip.

V měsíci listopadu jsme se opět činili. Měli jsme spoustu krásných akcí. Ve škole prběhl Svatomartinský průvod a hned po něm se vyhodnotila výtvarná soutěž. Měli jsme také soutěž v mluveném projevu, kde si deti vymýšlely krásné příběhy.

Jednou jsme do divadla jeli my, podruhé divadlo přijelo za námi.

A asi nejvíce se nám líbilo na návštěvě DOV, kde si děti zahrály na antropology a poté jsme si mohli prohlédnout expozice areálu U6.

V učení nám to jde jako po másle. smiley angel

V měsíci prosinci jsme se už pomaličku těšili na Vánoce a také jsme se na ně připravovali.  Vyráběli jsme výrobky na jarmark, zpívali jsme koledy, učili se básničky.

Učení jsme si zpestřili matematickým maratonem, soutěží ve všeobecných znalostech a společně s 5. třídou jsme vyzkoušeli naše znalosti z Hejného matematiky.

Přišel za námi Mikuláš a kupodivu všem donesl něco dobrého. Pod stromečkem jsme našli veliké LEGO!! Asi jsme opravdu hodní. laugh

Ve škole nás to baví a jde nám vše podle plánu. Těšíme se na nový rok a jsme zvědaví , co nám pěkného donese.

Leden 2019

V týdnu od 7. -11.1. nebudou  kroužky z důvodu konání lyžařského výcviku. Vyučování končí celý týden

po 4. vyučovací hodině.

21.1. třídní kolo - RECITACE- děti si vyberou básničku a budou recitovat. (povinné)

30.1. kino - vybíráme 60,- Kč

Leden nám všem rychle utekl. Jezdili jsme na lyžařský výcvik, potom psali všechny možné písemky a uzavírali známky.

Měli jsme třídní kolo a školní kolo recitační soutěže. Všichni měli krásné básničky a bylo velice těžké vybrat v tak velké konkurenci ty nejlepší. Ale naše Julinka se umístila na druhém místě a postupuje do dalšího meziškolního kola. smiley

S dětmi jsme se byli podívat na malá jehňátka u naší spolužačky Samanty. Dětem se moc líbila a kdo chtěl, tak si je pochoval.

Před vysvědčením jme byli v kině , abychom si po tak náročném měsíci odpočinuli. smiley

Únor

Únor nám proletěl jako voda. Hlavně proto, že jme měli prázdniny  smiley!! Byl po vysvědčení trochu odlehčený, trošku jsme opakovali, trochu si i hráli. Těšíme se na březen, snad nám už vykoukne i sluníčko a budeme trávit více času venku.

Akce březen

18.-19.3. Projekt Zdraví.

26. 3. Interaktivní hudební pořad.

28. 3. Třídní schůzky společné 15.30