ÚNOR

Začalo nám druhé pololetí a my jsme v naší třídě přivítali studentku Pavlu, která u nás byla 2 týdny na praxi. (Viz. Fotogalerie)

Tento měsíc nám zdravou svačinku připravila 2. třída a moc jí za to děkujeme. Rybí pomazánka s chia semínky byla vynikající.

V posledním únorovém týdnu jsme si užili jarní prázdniny :-)

LEDEN

Hned po vánočních prázdninách, v týdnu od 6. do 10. ledna, jezdily některé děti z naší třídy na lyžařský výcvik na Bílou. (Viz. Fotogalerie)

23. ledna proběhla v naší třídě recitační soutěž. Nejúspěšnější žáci (celkem 7) postoupili do školního kola, které se konalo 28. ledna. Žáci z naší třídy soutěžili v kategorii 2. a 3. tříd. Vítězkou této kategorie se stala Bára, která dále postupuje do obvodního kola v Brušperku. Gratulujeme! (Viz. Fotogalerie)

Tento měsíc nám svačinku připravila 4. třída. Děkujeme!

Ve středu 29. ledna jsme jeli do kina Vlast ve Frýdku-Místku na film Lví král. Moc se nám líbil. Po příjezdu do školy jsme si rozdali vysvědčení. Máme za sebou půl roku! :-)

PROSINEC

5. prosince nás ve třídě navštívil Mikuláš s čertem. Naštěstí jsou u nás samí andílci... :-) (Viz. Fotogalerie)

11. prosince jela celá škola na výlet do rožnovského skanzenu. V každé chaloupce, kterou jsme navštívili, se děti dověděly něco zajímavého o životě a vánočních zvycích našich předků na dědině. Viděli jsme, jak se předlo na kolovrátku, vyřezávání figurek ze dřeva, zdobení perníčků, některá hospodářská zvířata, kováře při práci, Lucii, která z nás ometla všechno zlé, dívali jsme se, jak se lilo olovo a pouštěly se lodičky, podívali jsme se do školy a dověděli se, jak se učilo v roce 1889, viděli jsme, jak se vyráběly svíčky a pekly vánoční oplatky, zazpívali jsme Mikulášovi a čertům. Nakonec jsme ochutnali teplý čaj a perník. (Viz. Fotogalerie)

16. prosince jsme shlédli hudební pořad pana Zenkla, který nám opět zahrál na netradiční hudební nástroje a popovídal nám o nich. (Viz. Fotogalerie)

V prosinci jsme měli možnost ochutnat zdravou svačinku, kterou nám připravili druháci.

19. prosince jsme dětem z mateřské školky předvedli naše vánoční vystoupení.

Po vyučování nás pak v jídelně čekalo překvapení. U svátečně prostřeného stolu jsme si popřáli krásné svátky. (Viz. Fotogalerie)

Poslední školní den před vánočními prázdninami jsme poslouchali koledy, hráli hry, jedli cukroví, rozbalili si dárečky. Sešly se všechny třídy, abychom si poslechli vánoční vystoupení a zazpívali si koledy. (Viz. Fotogalerie)

LISTOPAD

Začátkem listopadu se někteří z nás zúčastnili soutěže v mluveném projevu. (Viz. Fotogalerie)

11. listopadu se konala akce s rodiči. Sešli jsme se v kulturním domě, kde jsme přednesli podzimní básničky a zazpívali písničku. Poté se vyhlásili vítězové výtvarné soutěže O nejoriginálnější svatomartinské světýlko, rozsvítily se lampiony a my vyrazili na procházku k rozhledně. (Viz. Fotogalerie)

15. listopadu jsme si vysvětlili, proč se slaví 17. listopad - Den boje za svobodu a demokracii. (Viz. Fotogalerie)

V tomto měsíci jsme si pro ostatní třídy připravili zajímavé povídání o banánech a připravili jsme jim i chutnou banánovou svačinku - banánové muffiny a koktejly. (Viz. Fotogalerie)

21. listopadu celá naše škola navštívila loutkové divadlo v Ostravě, kde jsme shlédli krásné představení Ronja, dcera loupežníka. (Viz. Fotogalerie)

Celý měsíc děti ve výtvarné výchově a pracovních činnostech vyráběly výrobky na vánoční jarmark. Ten se konal 30. listopadu v kulturním domě. (Viz. Fotogalerie)

ŘÍJEN

V říjnu jsme využili krásného počasí a šli jsme pouštět draky. Lítali skvěle! (Viz. Fotogalerie)

V tomto měsíci nám zdravou svačinku připravili páťáci - tentokrát to byly mrkvové dobrůtky. Děkujeme :-)

Dne 25. 10. jsme se zúčastnili školního projektu ke vzniku ČSR. Žáci pracovali ve skupinkách s dětmi z jiných tříd a na základě prezentace společně vytvořili plakát, který jsme vystavili ve škole. (Viz. Fotogalerie)

Dne 31. 10. nám páťáci předvedli, jak se slaví Halloween v anglicky mluvících zemích.

ZÁŘÍ

Už jsme třeťáci!

Prázdniny nám utekly a my se zase všichni shledali ve třídě. Přibyli nám 3 noví spolužáci.

Na začátku školního roku jsme se šli projít na Kamennou a zpět kolem rybníku, kde jsme se podívali na zvířátka. (Viz. Fotogalerie)

Na konci září jsme měli možnost okusit zdravou svačinku od prvňáčků - pomazánku z avokáda, toast a kaktusový džus.