Akce 2021-2022

Září

Dne 1. září 2021 nám začal nový školní rok 2021/2022. S poprázdninovým šokem jsme se poprali statečně! První zářijové dny jsme si povídali o prázdninách a vydali jsme se na procházku po Staříči. Děti si navzájem sdílely své vzpomínky z prázdnin a poznávaly krásy Staříče.

Během září jsme toho stihli velmi mnoho. Přivítat se, oslavit narozeniny, projít si nové učebnice, vyfotit si společnou fotografii, seznámit se s novou třídní paní učitelkou a začít pomalu opakovat učivo minulých ročníků. Učivo jsme opakovali pomocí různých doplňovaček, skládaček, her, prací ve dvojicích, ale i prací ve skupinách. Každé pondělí jsme si s dětmi vykládali o zážitcích z víkendu.

Žáci 3. ročníku se účastní povinného plaveckého výcviku. Letos žáci absolvují deset plaveckých lekcí v plaveckém bazénu v Brušperku, které vedou zkušení kvalifikovaní instruktoři plavecké školy. Plavou v krásném prostředí, využívají všechny části bazénu včetně tobogánu. Po dobu plaveckého výcviku došlo k úpravě v rozvrhu tak, že v tento den jsou zařazeny 2 hodiny tělesné výchovy v rámci nichž probíhá plavecký výcvik.

Z projektu Ovoce a zelenina do škol nám tentokrát mimo jiné dovezli i jablka. Využili jsme toho a během pracovních činnosti jsme připravili křížaly. Následující den si na nich děti pochutnaly.