Akce 2020-2021

V listopadu se nám podařilo mnohé, přestože se učíme online v teple domova.

Největší pecka byla:

mailNaše třída nahrála nejvíce WocaPoints (v průměru na žáka) během soutěžního týdne 9.11. - 13.11.2020
a vyhrála 1.místo  👍 v okresním kole (okres Frýdek-Místek) soutěže Podzimní WocaBee šampionát. Probojovala se do krajského kola, ze kterého  bohužel nepostoupila dále.

I tak je to obrovský úspěch, protože v okresním kole jsme byli na 1. místě  z šedesáti škol v okrese FM!

Šampionát probíhal v aplikaci na učení cizích slovíček WocaBee, která funguje online, takže žákům nebrání v soutěžení ani distanční forma výuky.
Spolu bylo do soutěže zapojeno přibližně 45 000 žáků.

Celá třída získala diplom slevu 25% na zakoupení WocaBee.

A protože jsme se do soutěže zapojili všichni a všichni táhli za jeden provaz, těšíme se na překvapení, které dostaneme ve škole. :-)

Z dalších listopadových událostí:

mailFilip se Sofií napsali hezký sloh, který si můžete přečíst v třídní  fotogalerii.

mailPět žáků z naší třídy (Venda, Ondra Kij, Filip, Jáchym a Nikol) vypracovalo komiks na základě úryvku z libovolné knihy. Jde o projekt Setkání s knihou, který pořádá ZŠ Fryčovice.

Filip a Venda dělali komiks z knihy Bob a Bobek na cestách, kapitola: Bob a Bobek dělají tatínka a maminku. Ondra zpracoval Stínadla se bouří, Niki knihu Malý princ a Jáša knihu Mravenci- Jak vyrůstají a žijí. (Komiksy najdete ve fotogalerii třídy.)

V naší kategorii byli i žáci 2. třídy. Paní učitelky k postupu do dalšího kola , které proběhne na ZŠ ve Fryčovicích, vybraly komiksy od dvou druhaček a taky od naší Nikol. Držíme jí palce!

ŘÍJEN

V říjnu jsme pokračovali ve výuce plavání až do 14. 10., kdy se školy nařízením vlády opět zavřely kvůli šíření koronaviru.

Ještě jsme stihli druhý preventivní program s názvem Chování a šikana. Lektor nás velmi zaujal a mnohé nám osvětlil.

Po zrušení prezenční výuky se znova  setkáváme v online prostoru, tentokrát přes modul Microsoft Teams.

ZÁŘÍ

Září, září, na léto jde stáří. :) S touhle písničkou jsme se vrátili do školních lavic.

Hned od 3. 9. jsme začali v rámci hodin TV chodit plavat na bazén v Brušperku. Jde o náhradu výuky plavání z 2. třídy, která se minulý školní rok kvůli coronaviru neuskutečnila.

Dne 15. 9. u nás na škole probíhal preventivní program Youtube a youtubering. Dozvěděli jsme se o jeho výhodách a úskalích.

Ve středu 16. 9. k nám zavítalo 3D kino s filmem Podmořský svět. S nasazenými brýlemi jsme měli pocit, že si na rybky kolem můžeme sáhnout. Kromě toho jsme se dozvěděli mnoho zajímavého ze života pod hladinou.

V rámci výuky angličtiny nás každé pondělí navštěvuje rodilý Angličan - Miles.

Postupně si zvykáme na běžný školní režim a taky se hlásíme na lednový lyžák. Snad nám vyjde. .-)