Akce 2020-2021

ÚNOR

Pokračujeme v distanční výuce. Paní učitelka je ráda, že se výuky poctivě zúčastňujeme. Někteří jsou více pozorní, jiní méně. Někdy nás zlobí mikrofony nebo připojení. Nám chybí popovídání si s kamarády. Mnozí z nás přiznávají, že by dříve nemysleli, že se budou raději učit ve škole než doma.

Není to snadné, ale pomalými kroky postupujeme vpřed. Naučili jsme se převádět jednotky délky, písemně sčítáme a odčítáme, určujeme slovní druhy, učíme se vyjm. slova po P, poznáváme rostliny a jejich společné znaky...

Dnes jsme někteří zjistili, že nás brzy čekají jarní prázdniny. Hurá! Už se moc těšíme na březen. Třeba se v průběhu nového měsíce potkáme ve třídě.

LEDEN

Vánoční prázdniny nám rychle utekly. Bohužel index PES se v začátku roku přehoupl do 5. stupně a my jsme hned od 4. 1. 2021 začali distanční výukou. Začali jsme probírat čísla od 0 do 1 000, slovní druhy, nová slovíčka a popis zvířete v angličtině a planety Sluneční soustavy v prvouce.

Situace s coronavirem se v průběhu ledna nezlepšila, a tak i pololetní výpis z vysvědčení dostaneme později.

PROSINEC

Hodně se učíme a taky chodíme ven.

Jsme moc rádi, že k nám přišel Mikuláš s čertem a andělem. Nadělil nám kornout s oříšky a sladkostmi.

Před Vánocemi nás chodila do třídy jen polovina, proto jsme měli místo vánoční tomboly jen vánoční povídání a poslouchání koled.

Přejeme hezké Vánoce a pevné zdraví v roce 2021.

V listopadu se nám podařilo mnohé, přestože se učíme online v teple domova.

Největší pecka byla:

mailNaše třída nahrála nejvíce WocaPoints (v průměru na žáka) během soutěžního týdne 9.11. - 13.11.2020
a vyhrála 1.místo  👍 v okresním kole (okres Frýdek-Místek) soutěže Podzimní WocaBee šampionát. Probojovala se do krajského kola, ze kterého  bohužel nepostoupila dále.

I tak je to obrovský úspěch, protože v okresním kole jsme byli na 1. místě  z šedesáti škol v okrese FM!

Šampionát probíhal v aplikaci na učení cizích slovíček WocaBee, která funguje online, takže žákům nebrání v soutěžení ani distanční forma výuky.
Spolu bylo do soutěže zapojeno přibližně 45 000 žáků.

Celá třída získala diplom slevu 25% na zakoupení WocaBee.

A protože jsme se do soutěže zapojili všichni a všichni táhli za jeden provaz, těšíme se na překvapení, které dostaneme ve škole. :-)

Z dalších listopadových událostí:

mailFilip se Sofií napsali hezký sloh, který si můžete přečíst v třídní  fotogalerii.

mailPět žáků z naší třídy (Venda, Ondra Kij, Filip, Jáchym a Nikol) vypracovalo komiks na základě úryvku z libovolné knihy. Jde o projekt Setkání s knihou, který pořádá ZŠ Fryčovice.

Filip a Venda dělali komiks z knihy Bob a Bobek na cestách, kapitola: Bob a Bobek dělají tatínka a maminku. Ondra zpracoval Stínadla se bouří, Niki knihu Malý princ a Jáša knihu Mravenci- Jak vyrůstají a žijí. (Komiksy najdete ve fotogalerii třídy.)

V naší kategorii byli i žáci 2. třídy. Paní učitelky k postupu do dalšího kola , které proběhne na ZŠ ve Fryčovicích, vybraly komiksy od dvou druhaček a taky od naší Nikol. Držíme jí palce!

ŘÍJEN

V říjnu jsme pokračovali ve výuce plavání až do 14. 10., kdy se školy nařízením vlády opět zavřely kvůli šíření koronaviru.

Ještě jsme stihli druhý preventivní program s názvem Chování a šikana. Lektor nás velmi zaujal a mnohé nám osvětlil.

Po zrušení prezenční výuky se znova  setkáváme v online prostoru, tentokrát přes modul Microsoft Teams.

ZÁŘÍ

Září, září, na léto jde stáří. :) S touhle písničkou jsme se vrátili do školních lavic.

Hned od 3. 9. jsme začali v rámci hodin TV chodit plavat na bazén v Brušperku. Jde o náhradu výuky plavání z 2. třídy, která se minulý školní rok kvůli coronaviru neuskutečnila.

Dne 15. 9. u nás na škole probíhal preventivní program Youtube a youtubering. Dozvěděli jsme se o jeho výhodách a úskalích.

Ve středu 16. 9. k nám zavítalo 3D kino s filmem Podmořský svět. S nasazenými brýlemi jsme měli pocit, že si na rybky kolem můžeme sáhnout. Kromě toho jsme se dozvěděli mnoho zajímavého ze života pod hladinou.

V rámci výuky angličtiny nás každé pondělí navštěvuje rodilý Angličan - Miles.

Postupně si zvykáme na běžný školní režim a taky se hlásíme na lednový lyžák. Snad nám vyjde. .-)