ŘÍJEN

A máme tady říjen. Ve třídě máme nový koberec, a tak i větší místo na stavění lega o přestávkách.

Moc se nám povedla podzimní výzdoba, kterou jsme dělali v pracovních činnostech a výtvarné výchově. (viz. fotogalerie)

V tělocviku jsme si zašli pouštět draky. Foukal silnější nárazový vítr a hodně jsme se snažili, abychom draky udrželi ve vzduchu. Trpělivě jsme rozplétali šňůry a pomáhali si navzájem. (viz. fotogalerie)

Dne 25. 10. jsme měli školní projekt ke vzniku ČSR. Sledovali jsme prezentaci, pracovali ve skupinkách s žáky z jiných tříd a vytvořili plakát, který jsme vystavili na školní chodbě. (viz. fotogalerie)

Taky jsme dostali zdravou mrkvovou svačinku, kterou tentokrát připravili žáci 5. třídy. (viz. fotogalerie)

V rámci literární výchovy jsme si přinesli dětské encyklopedie, ze kterých jsme se dozvěděli mnoho  zajímavého. (viz. fotogalerie)

Dne 31. 10. nás navštívili žáci z páté třídy s krátkou ukázkou Halloweenského koledování.

NA CO SE TĚŠÍM DO ŠKOLY

Vojta

"Na škole mám nejraději své kamarády. Nejvíc mě baví matematika a tělocvik. Taky se každé odpoledne těším do družiny, protože si tam můžu hrát s legem a stavět s kamarády farmu. Po škole se už moc těším na svou sestřičku a své rodiče. Méně už ale už na úkoly a ranní vstávání."

Justy

" Po prázdninách jsem se nejvíce těšila na Sofi, Oliho, Ellu a paní učitelku. V první třídě se mi nejvíce líbilo ve škole v přírodě."

Jáchym

"Konečně jsem se už naučil číst. Těšil jsem se na paní učitelku a paní vychovatelku. Rád chodím do družiny. Hodně se mi líbí ve druhé třídě."

Agáta

"... Radost mi dělal plavecký výcvik. Těšila jsem se na paní učitelku a buchtičky s krémem."

Honza P.

" Po prázdninách jsem se těšil do školy na kamarády, na paní učitelku a na to, že se naučím něco nového. Mám radost z toho, že už umím číst a přečtu si pěknou knížku. Ve škole se mi daří v matematice, která mě baví. "

Sofie

"Letní prázdniny se chýlily ke svému konci. Věděla jsem dobře, že s nimi končí i zvolněný režim dne, že nám dětem končí ponocování a pozdní ranní vstávání. Letošní prázdniny jsem si užila báječně. :-) Především jsem se těšila na svou třídní paní učitelku Adamíčkovou, protože se mi po ní stýskalo a také jsem se těšila do družiny za paní Laníkovou, se kterou si rozumíme a ráda poslouchám její příběhy ze života. A ještě jsem byla nedočkavá na kroužky a různé akce v rámci školy. Právě proto jsem neměla žádné obavy ze začátku školního roku. Ale nejvíc jsem se těšila, že ze mě bude druhák! "

Oliver

"Těšil jsem se do školy, protože v odpolední družině někdy chodíme do počítačové učebny. I like it! "

Taylor

"O prázdninách jsem se do školy trochu těšil. Nejvíc jsem se těšil na kamarády, vědecký kroužek a na tělocvik. Velmi rád také chodím do družiny."

Filip

" V první třídě jsem dostal jedničku s hvězdičkou ze psaní. To byla zatím moje nejlepší známka a měl jsem z ní velkou radost. Po prázdninách jsem se nejvíc těšil na kamaráda Adama. A co se mi nejvíce povedlo? V pracovních činnostech jsem vyrobil krásnou loď."

ZÁŘÍ

Po prázdninách jsme se všichni odpočatí těšili na setkání s kamarády. Vyprávěli jsme si, kde jsme všude byli, které země jsme navštívili. Začali jsme si znovu zvykat na školní režim, tentokrát bez zvonění. Uvidíme, jestli nám půjde hlídat si hodiny a nakládat s časem. Když se zapomeneme, paní učitelka nás nažene do školních lavic.

Líbí se nám, že za pěkného počasí můžeme chodit o velké přestávce ven.

Každé pondělí máme novinku- zájemci mohou chodit do klubu angličtiny s rodilou mluvčí. Jmenuje se Anita a pochází z Indie. Důležitým je pro nás Taylor, který ochotně překládá do čestiny, když něčemu nerozumíme. :-)

Sofie a Oliver reprezentovali naši školu v přespolním běhu ve Fryčovicích. Sofie vybojovala krásné 3. místo ve své kategorii. Velká gratulace!

V pondělí 30. 9. nám prvňáčci připravili zdravou svačinku- pomazánku z avokáda, toast a kaktusový džus. Mexická pochoutka nám moc chutnala. (viz. fotogalerie)