Základní škola

Akce

Dětský den

V pondělí 3. 6. jsme na školní zahradě oslavili Mezinárodní den dětí. Děti z naší třídy hledaly pirátský poklad. A protože byly úspěšné, čekalo je i zmrzlinové překvapení, které v horkém dni přišlo vhod.

Fotky jsou ve Fotogalerii naší třídy.

Učení na školní zahradě

V pátek 31. 5. jsme se v rámci Týdne školních zahrad učili na naší školní zahradě. Děti pracovaly ve skupinkách a hledaly na zahradě přírodniny, které začínají daným písmenem. Ty pak umístily na podložku, kde byla napsaná abeceda.

Hudební pořad

V úterý 28. 5. jsme měli možnost shlédnout hudební pořad pana Radima Zenkla s názvem Hudba šesti kontinentů. Podnikli jsme virtuální cestu kolem světa se zastávkami na všech světadílech. Pan Zenkl nám ukázal tradiční místní nástroje a lidovou hudbu. Žáci byli vyzváni k hudební spolupráci formou tleskání a zpěvu, procvičili si také zeměpis a dějepis.

Výlet do Štramberku

V úterý 21. 5. jsme spolu s prvňáky vyrazili na školní výlet do malebného Štramberku. Navštívili jsme jeskyni Šipku, pohráli si na dětském hřišti, na náměstí jsme nakoupili suvenýry, vyšlapali schody k vyhlídce u Trúby a navštívili stálou výstavu akvarijních a terarijních zvířat v Aqua Terra. Na závěr jsme se podívali do botanické zahrady, která se nalézá v prostoru starého vápencového lomu.

Fotky jsou ve Fotogalerii naší třídy.

Výuka plavání

Ve čtvrtek 25. dubna nám začala výuka plavání na bazéně v Brušperku.

Fotky jsou ve Fotogalerii naší třídy.

Pan Holba s vodícím psem Ami

V pondělí 15. 4. nás navštívil pan Holba se svým vodícím psem Ami. Vyprávěl nám o tom, jaké překážky musí překonávat člověk, který nevidí a má vadu sluchu. Dozvěděli jsme se, co všechno musí umět vodící pes Ami a jaké skládá zkoušky.

Fotky jsou ve Fotogalerii naší třídy.

Škola v přírodě

Konečně jsme se dočkali a v prvním dubnovém týdnu odjeli do školy v přírodě. Stejně jako loni jsme byli ubytováni v Horském hotelu Čarták na Soláni, v malebném prostředí Beskyd. Hned první den jsme se prošli po okolí, užili si poslední zbytky sněhu, vystoupali na vrch Soláň a vydováděli se na hřišti. Od  úterý se o dopolední a odpolední program dětí starali animátoři, kteří si pro ně připravili nejen zajímavé hry a workshopy, ale částečně se s nimi i učili. Večer jsme si zazpívali u kytary, podívali se na pohádku nebo si zatančili na diskotéce.

Všem se nám tady moc líbilo, máme na co vzpomínat. Snad se sem zase příští rok podíváme!

Fotky jsou ve Fotogalerii naší třídy.

Dopravní výchova

Ve středu 20. 3. k nám přijely policistky z Městské policie F-M, aby dětem pověděly o tom, jak se chová správný chodec. Děti si vyzkoušely bezpečné přecházení přes přechod, dozvěděly se, jak se chovat na silnici a mnoho dalšího. Za odměnu pak dostaly malé dárečky.

Fotky jsou ve Fotogalerii naší třídy.

Výchovně vzdělávací program o zdraví

V úterý 19. 3. jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o našem zdraví - proč je důležité pravidelně a zdravě jíst, co se děje s naším tělem, když jíme málo nebo nezdravě, co škodí našim zubům, jak zdravě zhubnout, povídali jsme si o potravinové pyramidě aj. Na závěr děti dostaly diplomy a malé dárečky.

Fotky jsou ve Fotogalerii naší třídy.

Skoro jarní procházka

Bobování

V pátek 8. 2. jsme byli z tělocviku bobovat. Všichni se skvěle vyblbli.

Fotky jsou ve Fotogalerii naší třídy.

Vysvědčení

Poslední lednový den se rozdávalo vysvědčení a pochvaly. 1. pololetí máme úspěšně za sebou! :-)

Návštěva kina Vlast

Dne 30. ledna celá naše škola vyrazila do kina Vlast ve F-M. Pohádka Grinch se všem moc líbila.

Třídní kolo v recitaci

21. ledna se konalo třídní kolo v recitaci. Všichni si připravili pěkné básničky a do školního kola postoupili ti nejlepší. Ve školním kole (31. ledna) pak soutěžili v kategorii 2. a 3. třídy. Nejlépe se umístila Adélka Kupková, která skončila na 3. místě.

Fotky jsou v záložce Proběhlé akce.

Lyžařský výcvik na Bílé

I letos se některé děti z naší třídy zúčastnily lyžařského výcviku na Bílé. Lyžovaly s instruktory SUN SKI každý den odpoledne od 7. do 11. ledna.

Vánoce ve třídě

21. prosince jsme si udělali ve třídě vánoční atmosféru. Děti přinesly cukroví, hry a každý si rozbalil malý dáreček pro radost. Celá třída ještě dostala Lego, se kterým si může hrát o přestávkách. Poslední hodinu jsme se sešla celá škola, každá třída předvedla krátké vystoupení a zazpívali jsme si koledy. Popřáli jsme si krásné Vánoce a ať se všichni příští rok ve zdraví sejdeme.

Fotky jsou ve Fotogalerii naší třídy.

Nebezpečí šikany

Dne 12. 12. jsme měli preventivní výukový program s názvem Nebezpečí šikany. Lektor z Poradny pro primární prevenci v Ostravě nám formou skupinové a kooperativní výuky vysvětloval, co šikana není a co už šikanou je. Že není jen fyzická, ale i psychická. Poradil nám, co v případě šikany dělat, jak proti ní bránit sebe nebo třeba i spolužáka.

Fotky jsou ve Fotogalerii naší třídy.

 

Mikuláš

Ve čtvrtek 6. 12. k nám přišel Mikuláš s čertem. A protože některé děti nezlobí a ty druhé jen málo (i když byly převlečené za čertíky), tak je Mikuláš hlavně chválil a čert odešel s prázdnou.

Fotky jsou ve Fotogalerii naší třídy.

Hasiči

V úterý 4. 12. nás navštívili hasiči. Povídali nám o tom, kdo to jsou hasiči a co je jejich práce, jaká jsou tísňová telefonní čísla, jak správně nahlásit požár, který oheň je "dobrý" a který "zlý", jaké hrozí nebezpečí u nás doma a co dělat v případě požáru, jaké jsou zásady první pomoci při lehkých popáleninách atd. Dětem se nejvíce líbila ukázka hasičské výstroje, kterou si také vyzkoušeli na vlastní kůži.

Fotky jsou ve Fotogalerii naší třídy.

Vzdělávací program Robot Ozobot

Ve čtvrtek 29. 11. 2018 celá škola navštívila Svět techniky v Ostravě. Každá třída měla jiný program. Ten náš se jmenoval Robot Ozobot a přiblížil dětem základy vizuálního programování, pomohl jim pochopit principy fungování barvocitlivých senzorů, seznámil je s možnostmi rozhodování a volbou chování robota. Děti hravou formou získaly znalosti k vytvoření funkčního programu pro sledování trasy a uvědomily si reálné využití tohoto typu robota.

Fotky jsou ve Fotogalerii naší třídy.

Projekt Kamarádství

Ve středu 28. 11. 2018 jsme si ve třídě povídali o kamarádství - o tom, co to je, jak by se k sobě kamarádi měli nebo neměli chovat. Děti také ve skupinách vymýšleli pravidla, abychom se ve třídě cítili příjemně a bezpečně. Ta nejdůležitější jsme vybrali, napsali, vhodně dokreslili a domluvili jsme se, že se je pokusíme dodržovat.

Návštěva obecní knihovny

V pondělí 5. listopadu jsme navštívili obecní knihovnu. Paní Pešková si pro nás připravila pěkné povídání o životě a dílu Václava Čtvrtka. Děti si také vyzkoušely, jaké jsou jejich znalosti různých pohádek a večerníčků. Mohly si také prohlédnout pohádkové knížky. Paní Peškové moc děkujeme a těšíme se na příští setkání.

Fotky jsou ve Fotogalerii naší třídy.

Projekt Z pohádky do pohádky

31. října jsme se s dětmi vydali do světa pohádek a večerníčků. Hledali jsme svého pohádkového parťáka, poslouchali pohádku Čert a Káča, opravovali popletené názvy pohádek nebo seřazovali pohádkové postavy podle abecedy. Ve dvojicích si děti vybraly pohádkovou bytost, ke které hledaly správné věty a výkres pak dotvořily podle svého. Na to, jak se jim to povedlo, se můžete podívat ve Fotogalerii naší třídy.

Halloween

Ve středu 31. 10. nám 5. třída předvedla krátké halloweenské vystoupení.

Fotka je ve Fotogalerii naší třídy.

Beseda s policistou

Dne 26. 10. 2018 se naše třída zúčastnila besedy s policistou. Děti si připomněly, jak se mají chovat na silnici, jak správně reagovat v určitých situacích a na co si dát pozor. Mohly si prohlédnout pouta nebo obušek, zjistily, jak vypadá policejní služebna a mohly se na cokoliv zeptat. Na závěr každý dostal malý dáreček.

Fotky jsou ve Fotogalerii naší třídy.

 

Podzimní procházka na farmu

V pátek 12. 10. jsme se prošli k naší spolužačce Elišce na farmu. Bylo krásné podzimní počasí, děti se projely na poníkovi a moc si to tam užily. Elišce i celé její rodině děkujeme za příjemně strávený čas a těšíme se na další návštěvu.

Fotky jsou ve Fotogalerii naší třídy.

Projekt Koulelo se jablíčko

V září jsme si s dětmi udělali jednodenní projekt na téma Koulelo se jablíčko. Povídali jsme si o jablíčku, děti vytvořily myšlenkovou mapu, vypracovaly úkoly k učivu, přečetly si říkanku o jablíčku a také si ve výtvarné výchově vyrobily bedýnku s jablíčky.

Fotky jsou ve Fotogalerii naší třídy.

Drakiáda

Ve čtvrtek 27. 9. 2018 jsme byli na Okrouhlé pouštět draky.

Fotky jsou v záložce Proběhlé akce.