Skoro jarní procházka

Bobování

V pátek 8. 2. jsme byli z tělocviku bobovat. Všichni se skvěle vyblbli.

Vysvědčení

Poslední lednový den se rozdávalo vysvědčení a pochvaly. 1. pololetí máme úspěšně za sebou! :-)

Návštěva kina Vlast

Dne 30. ledna celá naše škola vyrazila do kina Vlast ve F-M. Pohádka Grinch se všem moc líbila.

Třídní kolo v recitaci

21. ledna se konalo třídní kolo v recitaci. Všichni si připravili pěkné básničky a do školního kola postoupili ti nejlepší. Ve školním kole (31. ledna) pak soutěžili v kategorii 2. a 3. třídy. Nejlépe se umístila Adélka Kupková, která skončila na 3. místě.

Fotky jsou v záložce Proběhlé akce.

Lyžařský výcvik na Bílé

I letos se některé děti z naší třídy zúčastnily lyžařského výcviku na Bílé. Lyžovaly s instruktory SUN SKI každý den odpoledne od 7. do 11. ledna.

Vánoce ve třídě

21. prosince jsme si udělali ve třídě vánoční atmosféru. Děti přinesly cukroví, hry a každý si rozbalil malý dáreček pro radost. Celá třída ještě dostala Lego, se kterým si může hrát o přestávkách. Poslední hodinu jsme se sešla celá škola, každá třída předvedla krátké vystoupení a zazpívali jsme si koledy. Popřáli jsme si krásné Vánoce a ať se všichni příští rok ve zdraví sejdeme.

Nebezpečí šikany

Dne 12. 12. jsme měli preventivní výukový program s názvem Nebezpečí šikany. Lektor z Poradny pro primární prevenci v Ostravě nám formou skupinové a kooperativní výuky vysvětloval, co šikana není a co už šikanou je. Že není jen fyzická, ale i psychická. Poradil nám, co v případě šikany dělat, jak proti ní bránit sebe nebo třeba i spolužáka.

Mikuláš

Ve čtvrtek 6. 12. k nám přišel Mikuláš s čertem. A protože některé děti nezlobí a ty druhé jen málo (i když byly převlečené za čertíky), tak je Mikuláš hlavně chválil a čert odešel s prázdnou.

Hasiči

V úterý 4. 12. nás navštívili hasiči. Povídali nám o tom, kdo to jsou hasiči a co je jejich práce, jaká jsou tísňová telefonní čísla, jak správně nahlásit požár, který oheň je "dobrý" a který "zlý", jaké hrozí nebezpečí u nás doma a co dělat v případě požáru, jaké jsou zásady první pomoci při lehkých popáleninách atd. Dětem se nejvíce líbila ukázka hasičské výstroje, kterou si také vyzkoušeli na vlastní kůži.

Vzdělávací program Robot Ozobot

Ve čtvrtek 29. 11. 2018 celá škola navštívila Svět techniky v Ostravě. Každá třída měla jiný program. Ten náš se jmenoval Robot Ozobot a přiblížil dětem základy vizuálního programování, pomohl jim pochopit principy fungování barvocitlivých senzorů, seznámil je s možnostmi rozhodování a volbou chování robota. Děti hravou formou získaly znalosti k vytvoření funkčního programu pro sledování trasy a uvědomily si reálné využití tohoto typu robota.

Projekt Kamarádství

Ve středu 28. 11. 2018 jsme si ve třídě povídali o kamarádství - o tom, co to je, jak by se k sobě kamarádi měli nebo neměli chovat. Děti také ve skupinách vymýšleli pravidla, abychom se ve třídě cítili příjemně a bezpečně. Ta nejdůležitější jsme vybrali, napsali, vhodně dokreslili a domluvili jsme se, že se je pokusíme dodržovat.

Návštěva obecní knihovny

V pondělí 5. listopadu jsme navštívili obecní knihovnu. Paní Pešková si pro nás připravila pěkné povídání o životě a dílu Václava Čtvrtka. Děti si také vyzkoušely, jaké jsou jejich znalosti různých pohádek a večerníčků. Mohly si také prohlédnout pohádkové knížky. Paní Peškové moc děkujeme a těšíme se na příští setkání.

Projekt Z pohádky do pohádky

31. října jsme se s dětmi vydali do světa pohádek a večerníčků. Hledali jsme svého pohádkového parťáka, poslouchali pohádku Čert a Káča, opravovali popletené názvy pohádek nebo seřazovali pohádkové postavy podle abecedy. Ve dvojicích si děti vybraly pohádkovou bytost, ke které hledaly správné věty a výkres pak dotvořily podle svého. Na to, jak se jim to povedlo, se můžete podívat ve Fotogalerii naší třídy.

Ve středu 31. 10. nám 5. třída předvedla krátké halloweenské vystoupení.

Fotka je ve Fotogalerii naší třídy.

Beseda s policistou

Dne 26. 10. 2018 se naše třída zúčastnila besedy s policistou. Děti si připomněly, jak se mají chovat na silnici, jak správně reagovat v určitých situacích a na co si dát pozor. Mohly si prohlédnout pouta nebo obušek, zjistily, jak vypadá policejní služebna a mohly se na cokoliv zeptat. Na závěr každý dostal malý dáreček.

Podzimní procházka na farmu

V pátek 12. 10. jsme se prošli k naší spolužačce Elišce na farmu. Bylo krásné podzimní počasí, děti se projely na poníkovi a moc si to tam užily. Elišce i celé její rodině děkujeme za příjemně strávený čas a těšíme se na další návštěvu.

Projekt Koulelo se jablíčko

V září jsme si s dětmi udělali jednodenní projekt na téma Koulelo se jablíčko. Povídali jsme si o jablíčku, děti vytvořily myšlenkovou mapu, vypracovaly úkoly k učivu, přečetly si říkanku o jablíčku a také si ve výtvarné výchově vyrobily bedýnku s jablíčky.

Drakiáda

Ve čtvrtek 27. 9. 2018 jsme byli na Okrouhlé pouštět draky.

Fotky jsou v záložce Proběhlé akce.