Květen

Tak jsme se dočkali a konečně začali normálně chodit do školy  laugh. Musíme se jednou týdně testovat - vždy v pondělí. Už nám to jde a třeba to jednou zkončí. Procvičujeme všechno učivo, chodíme na procházky a snažíme se dohnat všechno, co jsme zapomněli.

Byli jsme se podívat na nové hřiště a také k nám na školní zahradu přijel pán s dravými ptáky. To bylo moc zajímavé a taky vtipné.

Počasí se snad zlepší a my si ještě užijeme více legrace venku. laugh

Duben

Ták a jsme znova ve škole. Na jak dlouho , to  asi nikdo neví. V dubnu jsme se učili rotačně a dělali si 2x týdně testy. Docela to šlo, i když se to asi nikomu nelíbilo...

V škole  jsme pozorovali, jak jsme na tom ve čtení, psaní, matematice a angličtině. I přes ty všechny překážky jsme na tom dobře a v žádném předmětu nejsme pozadu.

Musím pochválit všechny děti , že se krásně připravovaly na distanční výuku a plnily všechny zadané úkoly. Také chválím rodiče za trpělivost a ochotu spolupracovat.

Každé pondělí jsme dostávali většinou výtvarné úkoly do soutěže . Hodně dětí i rodičů se účastní a to je dobře, protože soutěžíme o nějakou velkou dobrotu.

Březen

V březnu nás opět zastihla distanční výuka, ani už nevíme po kolikáté. Vidíme se sice jen přes obrazovky, to nám ale nebrání se zase posunout ve čtení mnohem dále. Čteme už příběhy ve slabikáři a pracovním sešitě, čteme zadání v matematice a prvouce. Jsme už pomalu čtenáři.

V matematice se posunujeme do různých prostředí, jako je autobus, čtení a zápis v tabulkách, stavby z kostek. To nás moc baví.

V teamsech se umíme rozdělit do skupin a můžeme pracovat v menším počtu.

V družince nás navštěvuje paní Renatka za plotem a můžeme s ní vyrábět různé výrobky. To je super smiley. Snad se v dubnu dostaneme do školy a konec školního roku si užijeme.

Únor

Všechno nám jde moc dobře, až se tomu divím  laugh. Děti moc hezky čtou a čtenému textu rozumí. A to je super. yes  Čteme už mnohem delší odstavce a zápasíme s novými písmeny a také s ou a au. Děti jsou velmi šikovné a pečlivě se doma připravují. Vůbec se nestává, že by někdo nenosil úkoly.

V matematice poznáváme nová prostředí - autobus, vláčky, schody i stavby. Vše je pro děti srozumitelné a většina matematiky je baví.

V prvouce poznáváme lidské tělo, rozlišujeme nemoc a úraz a pomalu se těšíme na jaro a učivo s ním spojené.

Bohužel jsou děti ochuzeny o spoustu kulturních akcí , ale doufáme, že to brzy doženeme.

Všechny aktivity zvládáme v rouškách a za to si děti zaslouží velký obdiv!!