Září

Jsou z nás konečně školáci! V září jsme objevovali nejen celou školu, ale také nové povinnosti, spolužáky a spoustu jiných zajímavostí. Stihli jsme toho skutečně hodně. Kromě povídání si jsme se toho i mnohé naučili. V matematice jsme už velcí počtáři a nedělá nám problém počítat do deseti. V českém jazyce už umíme přečíst a napsat písmenka M, A, Á a L. Kromě učení také rádi zpíváme, cvičíme a věnujeme se jiným aktivitám, jako je třeba kuchtění. V tomto měsíci se z nás stali Mexičané a připravovali jsme celé škole typický mexický pokrm guacamole, kterému však předcházela prezentace super zdravé potraviny avokáda. Získali jsme tak zajímavé informace  o tomto ovoci. Celé září nás provází krásné počasí, které jsme využili k procházkám po Staříči a mohli tak objevovat  krásy naší vesnice.

Říjen

Kdo by to byl tušil, že celý říjen bude tak nádherné babí léto. My, prvňáčci, rozhodně ne.  Náležitě jsme tohoto krásného počasí využili! Navštívili jsme rozhlednu Okrouhlou. Využili jsme podzimní větřík k pouštění draků. A že to byla senzační podívaná! Někteří dlouho brázdili jasnou oblohu, jiní bohužel nápor větru nepřežili. Nicméně i tak jsme si to všichni užili. Stali se z nás malí zahradníci, když jsme se snažili vyplet veškerý plevel na naší školní zahrádce. Vyzdobili jsme si různými malůvkami chodníček před školní zahradou. V polovině měsíce nás navštívilo mobilní planetárium, kde se mohly děti dozvědět mnoho informací o planetách naší sluneční soustavy. Na konci měsíce jsme si připomněli anglosaský lidový svátek Halloween. Děti přišly v kostýmech a donesly originální strašidelné svačinky. Poslední den v měsíci nás stihla navštívit také dentální hygienistka, která nám ukázala, jak se správně čistí zoubky, a co všechno dělat pro to, abychom se vyhnuli kazům. Děti si za aktivitu a pozornost odnesly z přednášky diplomy, nálepky a tašky s dárečky.