Proběhlé akce

Soutěž v přespolním běhu

Dne 25. září 2019 jsme se zúčastnili soutěže v přespolním běhu, kterou pořádala ZŠ Fryčovice. V konkurenci okolních škol jsme si nevedli vůbec špatně a obsadili jsme přední příčky ve svých kategoriiích.

Jan Jelínek z 1. ročníku získal 3. místo,

Sofie Šištíková z 2. ročníku také získala 3. místo,

Nela Majstryszinová ze 4. třídy se umístila na krásném 2. místě a totéž ocenění,

2. místo, získal i Patrik Trojčínský, žák 4. třídy.

Medailistům gratulujeme k dosaženým úspěchům, všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy.

Report z akce sepsala soutěžící Nela Majstryszinová:

" Jako každým rokem, tak i letos, jsem reprezentovala naši školu v přespolním běhu. Závody se konaly ve Fryčovicích. Jako první běželi prvňáci, pak druháci, potom třeťáci, po nich čtvrťáci a nakonec žáci pátých tříd. Následovala pauza a po ní vyhlášení výsledků. Po vyhlášení jsme jeli na oběd. Jsem ráda, že jsem mohla reprezentovat naši školu v běhu a skončila jsem na 2. místě."

Literární kavárna

Ve čtvrtek 24. října 2019 proběhla na naší škole ‚Literární kavárna‘. Kavárny se zúčastnili žáci 3., 4. a 5. třídy a jejich rodiče. Snažíme se v dnešní přetechnizované době probudit v dětech zájem o čtení a knihy. V rámci projektu Moderní škola 2019 jsme nakoupili mnoho nových a krásných knih.

Děti si připravily krátká vyprávění o své knize, seznámily nás s autorem a ilustrátorem. Přečetly nám krátké úryvky. Čtenářskou gramotnost naši žáci vyzkoušeli také na svých rodičích, kteří se u vypracovávání úkolů velice bavili.

Doufáme, že se na příští literární kavárně sejdeme opět v tak hojném počtu. Těšíme se na Vás.

Literární kavárna