Co se nám povedlo

Příspěvky žáků 3. ročníku - Příběh s vyjmenovanými slovy po B

Chtěl bych být obyvatelem Přibyslavi, kde jsou hezké byty a v nich se hezky bydlí. Je tam nábytek a venku je příbytek pro náš dobytek, jako třeba býka nebo kobylu, která je bystrá, protože jí byliny, které se trhají při velikonočním obyčeji. Moc se těším, až se tam podívám.

(Napsala B. Krpcová a A. Kupková)

Byla jednou jedna holčička, která se jmenovala Adélka. Bylo jí 8 let a bydlela ve městě Přibyslavi. Měla moc ráda kobyly a přírodu. Nic jí nechybělo. Bydlela s maminkou Evžénií v bytě. Chodila do školy a měla moc kamarádů. Byla moc bystrá. Jednoho dne dělali experimenty s bylinami. Jednou šla s maminkou na býčí zápasy. Šli městem a potkali hodně obyvatelů. Byla tam moc šťastná.

(Napsala V. Davidová a A. Tobolová)

Podzimní výzdoba

Soutěž v přespolním běhu

Dne 25. září 2019 jsme se zúčastnili soutěže v přespolním běhu, kterou pořádala ZŠ Fryčovice. V konkurenci okolních škol jsme si nevedli vůbec špatně a obsadili jsme přední příčky ve svých kategoriiích.

Jan Jelínek z 1. ročníku získal 3. místo,

Sofie Šištíková z 2. ročníku také získala 3. místo,

Nela Majstryszinová ze 4. třídy se umístila na krásném 2. místě a totéž ocenění,

2. místo, získal i Patrik Trojčínský, žák 4. třídy.

Medailistům gratulujeme k dosaženým úspěchům, všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy.

Report z akce sepsala soutěžící Nela Majstryszinová:

" Jako každým rokem, tak i letos, jsem reprezentovala naši školu v přespolním běhu. Závody se konaly ve Fryčovicích. Jako první běželi prvňáci, pak druháci, potom třeťáci, po nich čtvrťáci a nakonec žáci pátých tříd. Následovala pauza a po ní vyhlášení výsledků. Po vyhlášení jsme jeli na oběd. Jsem ráda, že jsem mohla reprezentovat naši školu v běhu a skončila jsem na 2. místě."

Co se mi líbilo v minulém školním roce  (B. Krpcová, 3. ročník)

" Minulý školní rok byl velmi zajímavý a líbil se mi celý.

Paní učitelky nás toho hodně naučily. Líbilo se mi na škole v přírodě a drakiáda, protože jsme trávili hodně času venku. Také se mi povedla recitační soutěž. Sice jsem nic nevyhrála, ale byla velká legrace.

Moc ráda jsem se zúčastnila lampionového průvodu. Šli jsme na Kamennou, viděli jsme krásné vyřezávané dýně a byla soutěž o nejpovedenějšího sv. Martina.

O prázdninách jsem se těšila na matematiku a výtvarnou výchovu. Také na školní kroužky a družinu. Tam jsme totiž byli hodně venku, sportovali jsme a pomáhali paní vychovatelce s vyráběním.

Teď už jsem ve třetí třídě."

Příspěvek žáka 2. ročníku (F. Prosek, 2. ročník)

" V první třídě jsem dostal jedničku s hvězdičkou ze psaní. To byla zatím moje nejlepší známka a měl jsem z ní velkou radost.

Po prázdninách jsem se nejvíc těšil na kamaráda Adama. A co se mi nejvíce povedlo? V pracovních činnostech jsem vyrobil krásnou loď."

Příspěvek žáků 4. ročníku na téma Obec Staříč

CO SE NÁM V NAŠÍ OBCI LÍBÍ / KLADY:

• občané se chovají k sobě navzájem slušně
  • je tady moc pěkně
  • děti dostávají dárky – Lego, odměny, Mikuláš, bonbóny
  • školní kroužky
  • škola má hodné paní učitelky ( a pěkné :-D )
  • omezená nákladní doprava
  • hezký domov pro seniory
  • děkujeme obci, že se o Staříč moc hezky stará
  • hřiště u bowlingu
  • pěkná škola
  • paní učitelky umí pobavit žáky
  • hezký kulturní dům a kulturní program
  • možnost školní akademie v KD
  • hezké rozsvícené stromečku
  • příspěvek na školu v přírodě

CO SE NÁM V OBCI NELÍBÍ / ZÁPORY:

• neopravená cesta
  • potok – zabahněný, neprotéká voda
  • odpadky mimo koš
  • obec má školu :-)

CO BYCHOM SI PŘÁLI:

• bazén
  • atrakce na zahradu
  • útulek pro zvířata
  • přechod pro chodce, naproti pošty a po celé obci
  • přírodní park – stromy, keře, květiny
  • zasadit více stromů
  • záhony s lučním kvítím
  • bezpečnější přechod pro chodce u školy
  • zvýraznit přechod pro chodce u „Michny“
  • sportovní hřiště u školy
  • mít slušné občany, aby po sobě uklízeli nepořádek = i více košů
  • druhý stupeň školy
  • opravit kachličky ve škole
  • chodníky směrem do Fryčovic
  • prodloužit cyklostezku
  • třídění odpadu – popelnice – plast, papír,…
  • pomník – zkulturnit
  • omezit plasty
  • vyasfaltovat cestu
  • dopravní zrcadla při výjezdu z bočních ulic na hlavní cestu
  • novou výzdobu na vánoční stromeček
  • tenisové hřiště
  • hřiště pro psy, oplocené, překážky pro psy
  • opravit lampy a zlepšit svítivost

Proč se těším do školy (A. Karásková, 3. ročník)

"... Po prázdninách jsem se těšila do školy na kamarádky. Na to, že si spolu zase o přestávce budeme hrát a vyrábět. A také jsem se těšila na paní učitelku, která na nás byla moc hodná a hodně nás naučila."