Celoškolní akce

Preventivní program

Dne 15. září se žáci 1. a 2. třídy účastnili programu Kamarádi online. Děti z 3.- 5. tříd měly besedu s názvem Youtube a youtubering. Obě setkání byly zaměřeny na přínos a nebezpečí sociálních sítí, které používají čím dál tím mladší děti.

Školní rok 2019/2020

Preventivní program

Dne 9. 3. proběhl v 1. - 4. ročníku preventivní program o šikaně. Děti rozlišovaly, co šikana je a co není. V případě, že by se s ní setkaly, jak se zachovat.

Zdravá svačinka 2. třídy

20. únor, rybí pomazánka s chia semínky

Návštěva kina

Dne 29. ledna jsme shlédli film Lví král v kině Vlast ve Frýdku-Místku. Představení se nám moc líbilo a na konci školního dne jsme dostali pololetní vysvědčení.

Školní kolo recitační soutěže

V úterý 28. ledna se konalo školní kolo recitační soutěže. Výherci z každé kategorie se 18. února zúčastní obvodního kola v Brušperku.

Lyžařský výcvik

Ve dnech 6.- 10. 1. 2020 se pro zájemce konal odpolední lyžařský kurz na Bílé v lyžařské škole SUN SKI.

Zdravá svačinka 4. třídy

leden, kokos

Vánoční atmosféra ve škole

Ve čtvrtek 19. 12. jsme předvedli krátké vánoční vystoupení kamarádům ve školce. Školní družina si pro nás připravila překvapení a uspořádala slavnostní vánoční tabuli ve školní jídelně.

Zdravá svačinka 2. třídy ​​​​​​​

prosinec, kurkuma

Adventní koncert pana Zenkla

Dne 16. 12. jsme shlédli adventní koncert pana Zenkla. Viděli a slyšeli jsme netradiční hudební nástroje např. famfrnoch a grumle.

Vánoce na dědině

11. prosince 2019 jela celá škola na výlet do rožnovského skanzenu. V každé chaloupce, kterou jsme navštívili, se děti dověděly něco zajímavého o životě a vánočních zvycích našich předků na dědině. Viděli jsme, jak se předlo na kolovrátku, vyřezávání figurek ze dřeva, zdobení perníčků, některá hospodářská zvířata, kováře při práci, Lucii, která z nás ometla všechno zlé, dívali jsme se, jak se lilo olovo a pouštěly se lodičky, podívali jsme se do školy a dověděli se, jak se učilo v roce 1889, viděli jsme, jak se vyráběly svíčky a pekly vánoční oplatky, zazpívali jsme Mikulášovi a čertům. Nakonec jsme ochutnali teplý čaj a perník.

Mikuláš

Ve čtvrtek 5. 12. nás navštívil svatý Mikuláš s čertem a po zazpívání koledy nás odměnili sladkým kornoutem.

Rozsvěcování vánočního stromu a jarmark

Dne 30. 11., 1. adventní sobotu, se v KD konal vánoční jarmark, na kterém páťáci prodávali naše výrobky. Na této akci, ještě před rozsvěcováním vánočního stromu, vystoupili druháci a páťáci s pásmem koled a básniček.

Zdravá svačinka 3. třídy

listopad, banán

​​​​​​​Vystoupení pro seniory

21. 11. odpoledne žáci druhé třídy potěšili písničkami naše seniory, kteří slavili kulatiny v místním kulturním domě.

​​​​​​​Návštěva loutkového divadla

21. 11. jsme jeli autobusem do loutkového divadla v Ostravě. Shlédli jsme představení Ronja, dcera loupežníka, který nás hodně zaujal svým příběhem a efekty.

Školní projekt

V pátek 15. 11. jsme se vrámci školního projektu dozvěděli o událostech 17. listopadu.

Svatomartinský průvod

V pondělí 11. listopadu jsme přivítali svatého Martina. Tentokrát se tato odpolední akce konala v kulturním domě. Proběhlo vyhodnocení výtvarné soutěže O nejoriginálnější svatomartinské světýlko. Pak jsme rozsvítili lampiony a vyšli na nedalekou rozhlednu. Na rozhledně pro děti čekala sladká odměna. Po procházce na nás čekal teplý dětský punč a svatomartinské rohlíčky, které napekly děti ze čtvrté třídy.

Školní kolo soutěže v mluveném projevu

Dne 5. 11. se postupující z třídních kol účastnili soutěže v mluveném projevu.

Halloween

Dne 31. 10. nás navštívili žáci z páté třídy s krátkou ukázkou Halloweenského koledování.

Školní projekt

Dne 25. 10. jsme měli školní projekt ke vzniku ČSR. Sledovali jsme prezentaci, pracovali ve skupinkách s žáky z jiných tříd a vytvořili plakát, který jsme vystavili na školní chodbě.

Zdravá svačinka 5. třídy

​​​​​​​říjen, mrkev

Literární kavárna

Ve čtvrtek 24. října 2019 proběhla na naší škole ‚Literární kavárna‘. Kavárny se zúčastnili žáci 3., 4. a 5. třídy a jejich rodiče. Snažíme se v dnešní přetechnizované době probudit v dětech zájem o čtení a knihy. V rámci projektu Moderní škola 2019 jsme nakoupili mnoho nových a krásných knih.

Děti si připravily krátká vyprávění o své knize, seznámily nás s autorem a ilustrátorem. Přečetly nám krátké úryvky. Čtenářskou gramotnost naši žáci vyzkoušeli také na svých rodičích, kteří se u vypracovávání úkolů velice bavili.

Doufáme, že se na příští literární kavárně sejdeme opět v tak hojném počtu. Těšíme se na Vás.

Soutěž v přespolním běhu

Dne 25. září 2019 jsme se zúčastnili soutěže v přespolním běhu, kterou pořádala ZŠ Fryčovice. V konkurenci okolních škol jsme si nevedli vůbec špatně a obsadili jsme přední příčky ve svých kategoriiích.

Jan Jelínek z 1. ročníku získal 3. místo,

Sofie Šištíková z 2. ročníku také získala 3. místo,

Nela Majstryszinová ze 4. třídy se umístila na krásném 2. místě a totéž ocenění,

2. místo, získal i Patrik Trojčínský, žák 4. třídy.

Medailistům gratulujeme k dosaženým úspěchům, všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy.

Report z akce sepsala soutěžící Nela Majstryszinová:

" Jako každým rokem, tak i letos, jsem reprezentovala naši školu v přespolním běhu. Závody se konaly ve Fryčovicích. Jako první běželi prvňáci, pak druháci, potom třeťáci, po nich čtvrťáci a nakonec žáci pátých tříd. Následovala pauza a po ní vyhlášení výsledků. Po vyhlášení jsme jeli na oběd. Jsem ráda, že jsem mohla reprezentovat naši školu v běhu a skončila jsem na 2. místě."

Zdravá svačinka 1. třídy

​​​​​​​září, avokádo