Ředitelské volno

Oznamuji, že v souladu s § 24, odst. 2., zákona č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) vyhlašuji pro žáky školy z provozních důvodů 30.1.2020 ředitelské volno. Pololetní vysvědčení bude dětem vydáno dne 29.1.2020.

Mgr. Jeanetta Machová

VÝUKA VE DNECH 6.- 10. 1. 2020

Ve dnech 6.- 10. 1. je z důvodu konání lyžařského kurzu ve všech třídách výuka jen do 11.25 hodin.

Kroužky, které vedou p. uč. Vozná, Cieslová, Ivánková, Košťálová a Petrášová se nekonají.

ORGANIZACE LYŽAŘSKÉHO KURZU 6. - 10. 1. 2020

Vše viditelně podepište: batoh, lyže, lyžáky, přilbu, bundu, čepici... dítě musí vědět, jak vypadají jeho věci

Pokud máte výbavu z půjčovny: lyže, lyžáky i přilby zůstávají v lyžárně/sušárně  na Bílé

Pokud máte svou výbavu: lyže zůstávají v lyžárně na Bílé, přilby se suší ve škole, lyžáky se suší doma

Zkontrolujte seřízení lyží, pokud děti mají vlastní výbavu.

Žádáme řidiče, aby neparkovali za školou a neblokovali příjezdovou cestu ke škole.

Aktuální teplotu, webkamery a předpověď počasí na Bílé můžete sledovat na www.skibila.cz.

Do batohu na hory dejte: podepsaný plastový/plechový hrnek na čaj (nutné, jednorázové plasty už organizátoři nepoužívají), svačinu na hory, kapesníky a sáček pro případ nevolnosti. Těm, kteří to potřebují, dejte Kinedryl do sáčku, připište dávkování a o užívání dítě poučte. O nevolnostech uvědomte tř. učitele mailem.(Hlavně rodiče prvňáčků.)

Organizace:
V pondělí si děti přinesou aktovku s učením na celý týden + batoh a oblečení na hory + ti, kteří mají vlastní vybavení, také přilbu, lyžáky a lyže. (Hole nenosit). Lyže zůstávají od pondělí do pátku v lyžárně na Bílé. Přilbu a lyžáky si děti denně vozí nazpět k vysušení. Přilby zůstávají ve škole, lyžáky se suší doma.

Vždy ráno rodiče dají batoh a lyžařské oblečení do ranní družiny. Ti, kteří mají svou výbavu, tam dají ještě lyžáky.
Do školy chodí děti už sportovně oblečené, v šatně či ve třídě mohou mít tepláky/legíny na dopoledne. Aktovka s čipem na oběd zůstávají ve škole až do pátku. Děti nedostávají domácí úkoly.

Od úterý do pátku se do školy chodí s dopolední svačinou + podepsaným batůžkem na hory + někteří s lyžákama.

V pátek rodiče berou domů všechny lyžařské věci, aktovka může zůstat ve škole do pondělka.

Časový harmonogram:
do 11.15 výuka
11.15– 12.30 oběd, příprava na odjezd
12:35 odjezd autobusu od ZŠ Staříč
13:15 příjezd Bílá
13:35 - 14:35 výuka
14:35 – 14:50 přestávka na svačinku z domu a teplý čaj, který dostanou v rámci kurzovného
14:50 – 15:50 výuka
16:05 odjezd z Bílé
16:40 příjezd před ZŠ Staříč, autobus staví pouze před školou, rodič informuje učitele o přebírání dítěte

ZÁVODY (V PÁTEK) – cca 15:10
VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ – cca 15:35
Na závody se můžete přijet podívat a hned po nich s dítětem a věcmi/lyžemi odjet domů. Důležité je nahlásit odjezd s dítětem pedagogickému dozoru, ať nikoho nehledáme.

Vážení rodiče,

jelikož se nám přihlásilo na lyžařský kurz více dětí než obvykle, budeme jezdit na Bílou autobusem bez žáků z jiné školy a máme volná místa.

Kdo by ještě měl zájem o odpolední lyžák ve dnech 6. - 10. 1. 2020, může své dítě přihlásit. V tomto případě mě kontaktujte na adrese pavlina.adamickova@zsstaric.cz, a to do 20. 12. 2019.

Takto přihlášeni žáci neplatí poplatek 250 Kč za pozdní platbu.

Vážení rodiče,

oznamujeme, že ve středu 6. 11. 2019 se naše ZŠ a MŠ nezúčastní  stávky vyhlášené ČMOS.

Svatomartinský průvod

Vážení rodiče dětí ZŠ a MŠ,

zveme Vás na tradiční Svatomartinský průvod, který se uskuteční v pondělí 11.11. 2019. Zahájení této akce a vyhlášení výsledků soutěže

„O nejhezčí světýlko“ proběhne v sále KD Staříč v 16:00.

(světýlka, která děti donesou do školy k soutěži, budou v pátek přenesena do sálu)

Následně se se světélky a lampiónky vydáme na procházku obcí. Ukončení proběhne opět v sále KD,  kde se Vy i děti můžete zahřát  punčem, kafíčkem či čajem a okusit Svatomartinské rohlíčky. Těšíme se na Vás!

( Budeme rádi, pokud i Vy donesete na ochutnávku nějakou „svatomartinskou“ dobrůtku)

Informace pro rodiče, kteří v září potvrdili zájem o lyžařský kurz

Vážení rodiče,

posílám Vám bližší informace ohledně přihlášky a platby odpoledního lyžařského kurzu na Bílé. Své děti můžete začít přihlašovat a posílat kurzovné (i půjčovné) od 2. 10. 2019 na  www.prihlaskanakurz.cz. Po přihlášení obdržíte informace ohledně platby. Řádně přihlášené dítě je to, které je přihlášeno přes on-line systém a zároveň má zaplaceno do 30. 11. 2019.

Termín kurzu: 6. - 10.1.2020 / odpoledne

Cena kurzu: 2 140,- / žák / kurz

Půjčovné: 400,- / žák / kurz

Platba za kurz + za případné půjčovné musí být připsáno na účet organizace SUN SKI do 30. 11. 2019. Po tomto termínu si SUN SKI účtuje administrativní  poplatek 250 Kč za dítě. Další informace ohledně organizace kurzu zašlu v prosinci.

V případě nejasností mne kontaktujte na pavlina.adamickova@zsstaric.cz.

Upozornění

Upozorňujeme, že každý pátek se v prostranství před farou konají schůzky mladých skautů. Z důvodu bezpečnosti dětí musí být od 13:00 uzamčena brána u vjezdu. Od této hodiny již není možné u fary parkovat. Respektujte tento čas a zajistěte tak volnou plochu k bezpečnému pohybu dětí. Děkujeme.

z důvodu bezpečnosti Vašich dětí

(1. a 2. třída) při opouštění školy a v souvislosti se zajištěním dozoru

u hlavních dveří Vás informujeme takto:

• děti, které odchází domů ihned po vyučování vyzvedávejte do 11:30 (tento čas platí i pro děti, které odcházejí samy)

• děti, které dochází na oběd vyzvedávejte od 12:00 (tento čas platí i pro děti, které odcházejí samy)

(do této doby bude škola uzamčena)

platnost: od 19.9. 2019

Děkujeme za pochopení.